MHP'li Ümit Özdağ: Hükümet Türkmenleri Yalnız Bıraktı!

MHP'li Ümit Özdağ: Hükümet Türkmenleri Yalnız Bıraktı!

Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, “Hükümet Türkmenleri Yanlız Bıraktı” dedi.

MHP’nin sunduğu, Suriye ve Irak’ta yaşanan gelişmelerin milli güvenlik ve menfaatleri ile Türkmenlerin varlığına etkileri, bu konuda boş politikanın temel hedef ve çizgisi hakkında genel görüşme amaçlı açılmasına ilişkin önerge TBMM Genel Kurulu tarafından reddedildi.

Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep Milletvekili olan Ümit Özdağ, önergenin görüşüşdüğü anlarda yaptığı çaıklamada, hükümetin dış politikalarını eleştirdi.

Ümit Özdağ açıklamasında şöyle konuştu: “Suriye’de Türkmenlere yapılan etnik temizliğin boyutlarını biz söylemiyoruz, Suriye insan hakları örgütleri söylüyor ve onlar karşı çıkarken yine AKP hükümetleri susmuştur. Demek ki aslında Türkmenlere yönelik de ciddi bir politika yoktur ve Türkmenler de söylenildiğinin aksine, silahla Türkiye tarafından desteklenmemektedir, tek başlarına bırakılmışlardır.

Şimdi, bölgemizde büyük bir savaş yaklaşıyor. Doğu Akdeniz’de 12 ulusun 36 gemisi bir araya geldi, savaş uçakları bölgeye yığılmış durumda. Bunu çok kısa zamanda kara güçleri de izleyecek. İstemeseniz bile bu ortamdan savaş çıkabilir. Ben burada sadece MHP milletvekili olarak değil, bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak bu Meclisin bu durumu öncelikle ele alması ve değerlendirmesi gerektiğini düşünüyorum.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.