MHP'li Ümit Özdağ'dan Ankara'yı sallayacak çıkış

MHP'li Ümit Özdağ'dan Ankara'yı sallayacak çıkış

MHP Genel Başkan Yadımcısı Ümit Özdağ, 'Dündar ve Gül’ün mühimmat taşıdığı iddia edilen TIR'larla ilgili haberinden tutuklanmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, Can Dündar ve Erdem Gül’ün tutukluluğunun ihlal olduğunu belirtirken, Türkiye’de hukuk devletinin kalmadığını söyledi.

YARGI BAĞIMSIZLIĞI ORTADAN KALKTI

17-25 Aralık’tan bu yana Türkiye’de kimsenin hukuk devleti güvencesine sahip olmadığını ve Anayasa’nın 138’nci maddesinde güvence altına alınan yargı bağımsızlığının ortadan kaldırıldığını söyleyen Özdağ, “Askıya alındığı andan itibaren hukuk devletinden bahsetmek bir fantazi haline glemiştir. Bugün mevcut anayasa, hükümetin istediği maddeleri uygulayan istemediklerini uygulamayan bir haldedir. Onun için hukuk devleti derseniz o, gerçekleştirilmesi gereken devlettir” dedi.

BİLDİKLERİMİZ VAR AMA ŞİMDİ DEĞİL

Özdağ, MHP’den ayrılarak AKP’ye katılan Tuğrul Türkeş’in MİT TIR’larıyla ilgili daha önce yaptığı “Vallahi de billahi de o tır ’lar o silahlar Türkmenlere gitmiyordu” açıklamasına dair partide ek bilgi bulunduğunu da belirtirken “Bildiklerimiz var ama şimdi söyleyemem” diye konuştu.

Özdağ Ankara katliamı için, “Ortadoğu savaşının Türkiye’ye taşınmasıdır” derken, önceki gün Suriye’de Düden Köyü’nde 70 kişinin IŞİD tarafından öldürüldüğünü söyledi.

Cumhuriyet

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.