MHP'li Vural; Bu dosya kapanmayacaktır

MHP'li Vural; Bu dosya kapanmayacaktır

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural Mecliste düzenlediği basın toplantısında komisyon raporuyla ilgili yaşanılanların anayasal suç olduğuna dikkat çekti.MHP...

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural Mecliste düzenlediği basın toplantısında komisyon raporuyla ilgili yaşanılanların anayasal suç olduğuna dikkat çekti.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis'te basın toplantısı düzenledi. Meclis Soruşturma Komisyonu'nun raporunu bugün saat 17.00'ye kadar vereceğini hatırlatan Vural, yaşanılanların anayasal suç olduğuna dikkat çekti. Muhalefet şerhini yazacak muhalefet partilerine raporun dahi verilmediğini belirten Vural, siyasi hedeflerle aklama yolunun seçildiğini kaydetti. Komisyon Başkanı Hakkı Köylü'nün seçimiyle ilgili görüntüyü izlettiren Vural, Meclis Başkanvekilinin kura çekerken "O mu bu mu?" dediğini aktardı. "Minare çalınmış, kılıfına uydurulmuş. Tablo bu." diyen Vural, "Maalasef geldiğimiz bu noktada bu iş bitmez, bitmeyecektir. Rüşvet ve yolsuzluğa bulaşanlar nerede oturursa otursun millete karşı hesap verecekler. Bu dosya kapanmayacaktır. Siyasi parmakla değil, Yüce Divan'da hesabının verilmesi gerektiğine inanıyoruz." dedi. Yolsuzluk komisyonunun AKP'li üyesinin "Bakanlar her şeyi kabul etse bile bende şüphe uyanmadı." sözleriyle ilgili ise Vural, "Günah işleme özgürlüğünü kabul ediyor demektir. Bu zihniyet bu işin siyasi hedeflerle yapıldığını, parmakların vicdani olmadığını açıkça ortaya koyuyor. Anayasa ve iç tüzük çerçevesinde görev yapmadığının göstergesidir." şeklinde konuştu. Başbakan Davutoğlu'nun çocuk yapmaya yönelik teşvik açıklamasını eleştiren Oktay Vural, şöyle devam etti: "Mesele çocuğu yaşatmak mıdır? Bir kişi 300-400 lira alacak diye mi çocuk yapıyor? Bu bakış açısı yaşlanmayı önleyebilecek bir bakış açısı değil. Bu çok yanlış. Önemli olan bu çocukları yaşatabilecek bir gelir durumuna sokabilmektir."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.