MHP'li Yıldız'dan Felaketten İktidar Uman 6'lı Masaya Sert Tepki

MHP'li Yıldız'dan Felaketten İktidar Uman 6'lı Masaya Sert Tepki

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, deprem felaketinden iktidar çıkarma hülyasına kapılan muhalifler hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Darbelerden ümidi kesince demokratik yollardan iktidara gelemeyeceklerini anlayan muhalif cenahın, iktidar umudunu büyük felaketlere bağlamasını hatırlatan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Feti Yıldız, felaketten iktidar çıkarma hülyaları kurmaya başlayan muhaliflerin beyhude bir beklenti içerisinde olduklarını söyledi.

DEVLET CAN KURTARMA DERDİNDEYKEN MUHALİFLER ALGI OLUŞTURMA DERDİNE DÜŞTÜ

Dünyanın en şiddetli depremlerinden birini yaşayan Türkiye'de, merkez üssü Kahramanmaraş olmak üzere 10 ilde etkisi görülen 7,7 ve 7,6 şiddetindeki deprem için ülkenin tüm kurumları seferber olurken, devletin zaafiyete düştüğü algısını oluşturmak için kırk takla atanlar, kriz ve kaos ortamı oluşması için ellerinden gelen her türlü çabayı sarfedenler, insanların acılarını paylaşmak yerine onları provoke etmeye, yalan ve yanlış beyanlarla halkı kışkırtmaya ve halk arasında kin ve nefret düşmanlığının oluşmasını sağlamaya çalıştılar. Bu kapsamda hareket eden fitneci muhalifler, Devlet nerede? sorusunu sosyal medya hesaplarından sorarak, Devleti ve kurumlarını hedef aldılar.

DEPREM ENKAZI ÜZERİNDE TEPİNEN MUHALİF SİYASETÇİLER

Yüzyılın felaketi sonrasında devlet-millet seferberliği yaşanırken, kurum ve kuruluşların verdiği destansı mücadeleyi görmezden gelen ve iktidar umudunu felakete bağlayan siyasetçiler; insanlar enkaz altında can çekişirken, adeta enkaz üzerinde tepişerek, acıdan rant devşirmek için adeta birbiriyle yarışmaya başladı. Yaşanan deprem felaketinden dolayı iktidarın bir şamar yiyeceğini söyleyecek kadar ileri giden siyasetçiler, henüz acılar tazeyken 2023 seçimlerinin akıbetine yönelik beyanatlarda bulunmaya başladı. Muhalefetin bu tavrı; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iktidardan gitmesi için büyük felaketler yaşanmasının gerektiğini açıkça dillendiren Korkusuz Gazetesi yazarı Can Ataklı'nın, neredeyse büyük felaket yaşanması için adeta yalvarırcasına yaptığı konuşmayı akıllara getirdi. Muhalefetin deprem sonrasındaki tavrına yönelik değerlendirmelerde bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, felaketten iktidar çıkarma hülyaları kurmaya başlayan muhaliflerin beyhude bir beklenti içerisinde olduklarını söyledi.

 

MHP'Lİ FETİ YILDIZ: DEPREM FELAKETİNDEN İKTİDAR ÇIKARMA HAYALLERİ KURDULAR

 

6 Şubat 2023 tarihinde, 10 ilimiz ve bağlı ilçe ile köylerinde, tarihin gördüğü iki büyük deprem meydana gelmiş, bu depremlerden 13 Milyon 500 bin insanımız fiziki olarak etkilenmiş ve onbinlerce insanımız hayatını kaybetmiştir. Depremin ilk saatleri ile birlikte Devletimiz ve yüce Türk Milleti tüm imkânlarını bölgeye seferber ederken, bazı kişiler bu büyük felaketi iktidara gelme aracı olarak görmüş ve her türlü yolu denemeye başlamıştır. Demokratik işleyişten, seçimlerden, halk iradesinden umudunu kesen devlet ve millet düşmanları felaketten iktidar çıkarma hülyaları kurmaktadır.

CAN ATAKLI'NIN FELAKETLERDEN İKTİDAR UMMASI HATIRLATILDI

Gerçi bizler bu sakat düşünceyi uzun süredir tanımaktayız. Şöyle ki; ''Tayyip Erdoğan'ın gitmesi için, teknik açıdan darbe yapmak bana göre çok zor. Peki neler olabilir? Çok büyük bir halk öfkesinin olması lazım. O’na en büyük desteği veren cahilleştirilmiş ve yoksullaştırılmış halka ne zaman ekmek veremez hale gelirse o zaman gider. Büyük bir doğal afet, büyük bir deprem, büyük bir başka bir doğal felâket. Büyük yangınlar, deprem, çok büyük can kaybına yol açacak sel felâketi gibi. Çok büyük bir askeri başarısızlık, bu tür askeri dağılmalardan sonra değişik bölgelerde eş zamanlı askeri başarısızlıklara uğraması. Tayyip Erdoğan’ı başarısızlığa uğratacak unsurlardır.'' açıklamasından tanıdığımız Korkusuz Gazetesi yazarı Can Ataklı  6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizde meydana gelen deprem felaketinden sonra Türk Devletine, güvenlik güçlerine, kamu kurumlarına karşı düşmanca tavrını devam ettirmektedir.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Gerçeğe aykırı bilgiyi alenen yaymak, Dini değerleri aşağılamak, Devletin Kurum ve Organlarını aşağılamak suçları sebebiyle tarafımızdan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına hakkında suç duyurusunda bulunulmuş ve 2023/37590 soruşturma numarası ile işlem başlatılmıştır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.