MHP’li Yurdakul: CHP, Türk Milletinin Değerlerinden Adım Adım Uzaklaşıyor

MHP’li Yurdakul: CHP, Türk Milletinin Değerlerinden Adım Adım Uzaklaşıyor

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Selim Yurdakul, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in açıklamalarını eleştirerek, CHP'nin Türk milletinin değerlerinden uzaklaştığını açıkladı..

MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Selim Yurdakul, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına dair açıklamalarını değerlendirdi.

“ÖZEL’İN SİYASET ANLAYIŞI BÖLÜCÜLÜK ÜZERİNE KURULU”

Yurdakul; “CHP Genel Başkanı Özgür Özel, sol’un bile en uyumsuz ve en uç yaklaşımları üzerinden siyaset yapmaya devam ediyor ve ülkemizi hem sosyal, hem ekonomik düzlemde paramparça etmeyi amaçlayan projelerini seslendiriyor. Özgür Özel, son çıkışlarından birinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığını böleceğini ifade etti. Belli ki Özgür Özel ve temsil ettiği siyaset anlayışı hala bölücülük ve Türk milletinin kadim değerlerini yıkmak üzerine kurulu. Belli ki normalleşme dedikleri şeyin kökünde böl ve tüm değerleri yok et anlayışı hakim. Aksi halde hangi akıl “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığını” ayırdıktan sonra Aile kısmını yıkıp yerine “Kadın ve Cinsiyet Eşitliği Bakanlığı” diye yüzyılın en uyduruk ve Türk milletinde zerre karşılığı olmayan bir hususu kaşımak ister ki?” dedi.

“ÖZGÜR ÖZEL’İ, TÜRK TARİHİNE GÖZ ATMAYA DAVET EDİYORUZ”

“Bir kişinin böyle bir politikayı özellikle Türkiye’de seslendirebilmesi için Türk milletini zerrece tanımıyor olması gerekir.” ifadelerini kullanan MHP Genel Başkan Yardımcısı Yurdakul; “Türk milleti, her çağda kadın ve erkekleri arasında sevgi, saygı ve eşitlik değerleriyle tanınan bir millet olmuştur. Devlet yöneten Türk kadınları, zaten tarih boyunca erkeklerle eşitti. Eski dünyanın gezginleri bile Türk toplumuna dair yaptıkları gözlemlerde ve seyahat notlarında Türk erkek ve kadınlarının, başka toplumların aksine gayet eşit fertler olduğunu tarihe not düşmüşlerdi. Özgür Özel’i, yapay ve ülkemize uzak refleksleri kaşımaktan vazgeçmeye ve Türk tarihine göz atmaya davet ediyoruz.” dedi.

BOL KESEDEN GÖLGE BAKANLIK KURUYOR, ULUFE DAĞITIYOR

Sosyal medya gönderisinde Özgür Özel’in gölge bakanlıklarını değerlendiren Yurdakul; “Özgür Özel, sözde kendisinin de kızdığı CHP Belediyelerindeki akraba, eş ve dost atamalarından da gördüğümüz üzere, yeni pozisyonlar, yeni makam ve mevkiler meydana getirmek üzere bol keseden bakanlık kurmaya başlamış. Belli ki yeni bakanlıklar vasıtasıyla, kadro simsarlığı üzerinden ulufe dağıtmak üzere bir siyaset izliyor. Elbette hevesi kursağında kalacak ancak Türk milletinin güncel talep ve beklentilerini bu derece ıskalayan ve milletimizin sırtına ağır yükler bindirecek olan anlamsız bakanlıklar kurma hevesini bir kenera bırakmasını ve Ülkemizin geleceği ve bekasında çok önemli bir yer tutan “Aile” kavramını ve kurumunu tehdit etmekten vazgeçmesini tavsiye ederiz.” dedi.

CHP’NİN SİYASİ AKLI VE İRADESİ REHİN KALMIŞTIR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sözlerini hatırlatan Prof. Dr. Ahmet Selim Yurdakul; “Liderimiz ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin tespitlerini tekrar hatırlatmak isterim: “CHP, kendi içinde istikrar bulamamış, denge kuramamış, siyasi aklı ve iradesi rehinden kurtulamamış hastalıklı bir bünyedir. Bu bünyenin Türkiye’ye güvenle hizmet etmesi imkansızdır.” Yapay ve Türk milletinde karşılığı olmayan hassasiyetlerle bölücü ve yıkıcı siyaset anlayışı güden herkes, karşısında Milliyetçi Hareket Partisini bulmaya devam edecektir.” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.