MHP'nin 2 Büyük Miting Tarihi Belli Oldu

MHP'nin 2 Büyük Miting Tarihi Belli Oldu

MHP Lideri Devlet Bahçeli, MHP'nin Kasım ayında düzenleyeceği miting programını il il açıkladı.

MHP'nin Türkiye genelinde düzenlediği Adım Adım 2023 İl ve İlçe toplantılarından sonra devam eden Köyüm Benim Sohbet Toplantıları ve mitingler hakkında bilgilendirmelerde bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'nin Kasım ayında düzenleyeceği miting programını açıkladı. Bu programa göre MHP; 13 Kasım 2022 tarihinde Elazığ'da, 20 Kasım 2022 tarihinde Samsun'da Aday Belli, Karar Net temalı miting düzenleyecek.

2023'ÜN YOL HARİTASINI HAZIRLIYORUZ

Zaman su gibi akıp giderken, 2023 yılının aydınlık ufuk çizgisi gittikçe belirginleşmeye, günbegün netleşmeye başlamıştır. Bizde diri umutlarımızla 2023’e hazırlanıyoruz. Dengeli ve dirayetli siyasetimizle 2023’ün yol haritasını hazırlıyoruz. İnançlı mücadelemizde hiçbir ihtimali göz ardı etmiyoruz. Sürekli faal haldeyiz, siyasi faaliyetlerimizle devamlı arazide bulunuyoruz. 2023 yılında başarmanın dışında ikinci bir seçenek tanımıyoruz. Çünkü başarıyı hak eden bir irademiz, başarıya müstahak bir itibarımız, başarımızla yükselecek bir ülkemiz olduğunu çok iyi biliyoruz. 85 milyon Türk vatandaşımızın tamamına elimizi uzatıyoruz. Her insanımıza gönlümüzü açıyor, yüreğimizden bir yer ayırıyoruz.

TÜRKİYE'NİN HER YERİNDE MİLLETİMİZLE BULUŞUP DERTLEŞİYORUZ

Gönül vermedikçe gönül bulamayacağımızın farkındayız. MHP olarak milletimize gönlümüzü verdik, ülkemize de ömrümüzü adadık. Gönül bir bina ise mimarbaşı muhabbettir dedik. “Muhabbetten Muhammed oldu hasıl, Muhammed’siz muhabbetten ne hasıl?” Muhammedi ahlakla, muhabbet ikliminde hep birlikte çok daha güçlü olacağımıza inanıyoruz. Hiç kimseyi öteki görmüyoruz, ötekileştirmiyoruz. Milletimizin tüm güzelliklerini sahipleniyoruz, sahici bir tutumla benimsiyoruz. Hz. Mevlana’nın dediği gibi, “aşk nasip işidir, hesap işi değil; aşk adayıştır, arayış değil.” Nitekim milletimize adanmışlığımız hesabi değil hasbidir, aşkımız ise kuru laf değil kalbi hakikattir. Bu ilhamla Türkiye’mizin her yerindeyiz. Milletimizle buluşuyor, konuşuyor, görüşüyor, dertleşiyor, vuslat sıcaklığında birlikte ısınıyoruz.

MİLLETİMİZİN EFENDİSİ KÖYLÜLERİMİZİN AYAĞINA GİTTİK

“Adım Adım 2023; İl İl Anadolu” dedik, herkesle kucaklaştık. “Adım Adım 2023; İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma” dedik, her insanımızı samimiyetle kuşattık. Şimdi de “Adım Adım 2023; Köyüm Benim Sohbet Toplantıları”yla milletimizin efendilerinin ayağına gittik, onların baş tacımız, ümit aşımız, sevda pınarımız, güç kaynağımız olduğunu gösterdik, buna da kararlılıkla devam ediyoruz. Şu mısralarda şair ne güzel de anlatmış köylerimizi: Kekik kokan yaylada dertli bir kaval sesi, Kangallar gözlerini şimdi dört açacaklar. Sessizliğe renk katan bir kuzu melemesi, Ve rüzgarla ‘Huu’ çekip sema yapan başaklar… Medeniyet ölse de, her zaman diridir köy, Saftır, temizdir, dürüsttür, sözünün eridir köy, Son kalan iyilerin barınma yeridir köy, Hiç tanımasak bile bizlerden biridir köy. Köylerimizi tanıyoruz, köylülerimizi biliyoruz. Elma yanaklı çocuklara, nasır tutmuş ellere, emektar gelinlere, fedakar analara, alınlarında tomurcuk tomurcuk birikmiş terleriyle çileye kafa tutan babalara, görevini yapmış olmanın huzuruyla yaşayan ninelere, dedelere, bilcümle bereketli topraklara, çorak tepelere, yeşil ovalara Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in mesajlarını, hedeflerini, geleceğin büyük Türkiye’sinin müjdesini taşıyor, bunları anlatıyor, bunları paylaşıyoruz.

8 EKİM TARİHİNDEN BU YANA 451 KÖYÜMÜZÜ ZİYARET ETTİK

8 Ekim 2022 tarihinden bu tarafa 451 köyümüzü şevkle ziyaret ettik. Bununla birlikte 4-5-6 Kasım 2022 tarihlerinde tam 81 köyümüzü de ziyaret etmiş olacağız. Bu seferberlik hali, bu seri çalışma disiplini tavsamadan, aksamadan, ara vermeden menzile varıncaya kadar sürecektir. “Köyüm Benim Sohbet Toplantıları”yla, yeniden su yürüdü dalımıza yaprağımıza, çiçeklendik bağımızla bahçemizle, şenlendik tarlamızla bostanımızla. Köylümüzün bir bakışı candır, bir sözü Lider Ülke Türkiye’nin şafağıdır. Toprağın dilini bilen, köyün ve köylünün hissiyatını her açıdan tanıyan bir Genel Başkan olarak diyorum ki, köylülerimizin her sorunu sorunumuz, her talepleri siyasi ahlakımıza emanettir. Kredi ekip borç kaldırdıkları dönemler artık geride kalacaktır. Mahsulleri para edecek, besileri karın doyuracaktır. Mazot, tohumluk, gübre, elektrik, ilaç gibi girdi maliyetleri Cumhur İttifakı’yla birlikte mesele olmaktan eninde sonunda çıkacaktır.

YORULMAMIZI BEKLEYENLER HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRAYACAKLAR

Türkiye’yi doyuran vatandaşlarımıza ne yapsak azdır, yetersizdir. Arka ayağıyla kulağını kaşıyanlar köylerimizi bilemez. El tavuğunu beslerken kümeste pisliği kalanlar köylülerimizle can beraberi olamaz. Yaparsak biz yaparız, yaparsa MHP ve Cumhur İttifakı yapar ve mutlaka başarır. Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımızın koordinesinde, “Adım Adım 2023; Köyüm Benim Sohbet Toplantıları”nda görev alan siz değerli milletvekillerimize, Merkez Yönetim Kurulu’yla Merkez Disiplin Kurulu’nun değerli üyelerine, il ve ilçe başkanlarımızla tüm dava arkadaşlarımıza huzurlarınızda içtenlikle teşekkür ediyorum. Yorulmamızı bekleyenler, yokuşlarda kalacağımızı hesap edenler, biliniz ki hayal kırıklığına uğrayacaklardır.

MHP'NİN KASIM AYI MİTİNG PROGRAMI

Durmayacağız, açık hava toplantıları halkamıza Kasım ayında da yenilerini ekleyeceğiz. 13 Kasım 2022 tarihinde, “2023’e Doğru: Aday Belli, Karar Net” temalı Elazığ Mitingimizi Malatya, Tunceli, Diyarbakır ve Adıyaman il teşkilatlarımızın; 20 Kasım 2022 tarihinde de Samsun Mitingimizi Ordu, Giresun, Sinop ve Kastamonu il teşkilatlarımızın dört başı mamur iştirakleriyle gerçekleştireceğiz. Yılmamızı gözleyenler, vazgeçmemizi düşleyenler emin olunuz ki, emeğin yerde kalmayacağını, çalışmanın millet nezdindeki mükâfatını kesinlikle görüp yaşayacaklardır. Biz erik dalına basmıyoruz, boş sözlere asla kulak asmıyoruz, asmaya da hiç niyet etmiyoruz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.