MHP'nin İlk mitingi Elazığ'da

MHP'nin İlk mitingi Elazığ'da

ANAYASA değişikliği referandum çalışmaları için 9 ilde miting yapacak olan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ilk mitingini , Çanakkale zaferinin 102. yıldönümünde yarın Elazığ'da düzenleyecek. Elazığ İstasyon Meydanı'ndaki miting, saat 13.00'de başlayacak

Anayasa değişiklik süreci devam ederken salon çalışmalarına başlayan MHP'nin miting takvimi de belli oldu. Elazığ, Bursa, Kayseri, Erzurum, Sakarya, Ankara, Afyonkarahisar, Antalya ve İstanbul'da miting yapmayı planlayan MHP, bugün meydanlara çıkıyor. MHP Lideri Devlet Bahçeli, ilk mitingini Çanakkale Deniz Zaferi'nin102. yıldönümünde yarın Elazığ'da yapacak. Mitingler, zamana ve hava şartlarına göre artacak. Anayasa değişiklik sürecinden itibaren teşkilatları bilgilendirmek için salon toplantılarına başlayan MHP, referandum sürecindeki ilk toplantısını Hatay'da yapmıştı.

EN AZ 40 İLDE SALON TOPLANTILARI

Divan üyeleri, illlerin milletvekilleri ve teşkilatlarla birlikte Erzurum, Aydın, Eskişehir, Konya ve Antalya'da salon toplantıları yapan MHP, en az 40 ilde daha bu toplantılarına devam edecek.  

Öte yandan MHP, anayasa değişikliği için yapılacak referandumda neden "evet" diyeceklerini anlatan bir kitapçık  hazırlayıp teşkilatlara dağıttı.

Kitapçıkta "evet" kararının gerekçeleri ve anayasa değişikliğine neden ihtiyaç duyulduğu 5 ana başlık halinde anlatıldı.

Kitapçığın başlangıcında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin imzasını taşıyan bir mesaj da yer alıyor. Parlamenter sistemin tahrip edildiği belirtilen kitapçıkta, nihai kararın millet tarafından verileceğine vurgu yapıldı. Kitapçıkla birlikte "Bu ülke için yeminimiz var, vazgeçilmez" sloganının yer aldığı bir broşür de dağıtıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.