MHP'ye 64 Kişi Birden Katıldı

MHP'ye 64 Kişi Birden Katıldı

Türkiye genelinde yaklaşan genel seçimler nedeniyle siyasi partilerde bir hareketlilik gözlemleniyor. Aydın'ın Efeler ilçesinde de bu durum farklı değil ve siyasi partiler seçim çalışmalarını yoğunlaştırmış durumda. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Efeler İlçe Başkanlığı da seçimlere hazırlık olarak çalışmalarına hız kazandırdı.

Bu çalışmalar çerçevesinde MHP Efeler İlçe Başkanlığı, ilçe genelinde ziyaretler gerçekleştirerek vatandaşlarla buluşuyor ve partinin politikalarını anlatıyor. 28 Ocak - 5 Mart tarihleri arasında ise MHP Efeler İlçe Başkanlığı, 64 yeni üyeyi partisine kazandırarak büyümeye devam etti.

Bu durum, MHP'nin Efeler İlçesinde seçimler öncesi güçlü bir çalışma temposu yakaladığını ve üye sayısını artırarak daha geniş bir tabana yayılmaya çalıştığını gösteriyor.

MHP Efeler İlçe Başkanı Ahmet Baskın, yeni üye olanların büyük bir bölümünün gençlerden oluştuğunu belirtti. Başkan Baskın, öncelikle yaşanan deprem felaketinde hayatını kaybedenlere rahmet diledi ve aynı acıların tekrar yaşanmamasını temenni etti.

MHP Efeler İlçe Başkanlığı olarak 28 Ocak - 5 Mart tarihleri arasında 64 yeni üye kazandıklarını söyleyen Başkan, üyelik işlemlerinin 1 yıllık kısmını incelediklerinde, üyelik işlemlerini gerçekleştirenlerin %38'inin çeşitli siyasi partilerden istifa ederek gelenler, %62'sinin ise ilk defa bir siyasi partiye üye olanlardan oluştuğunu ifade etti. İlk defa bir siyasi partiye üye olanların yarısından fazlasının ise ilk defa oy kullanacak olan gençlerden oluştuğunu belirtti.

Başkan Baskın, bu durumun MHP'ye ve Cumhur İttifakı'na olan güvenin ve inancın bir simgesi olduğunu vurguladı. 14 Mayıs 2023'te gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açık ara farkla yeniden seçileceğine ve MHP'nin de mecliste güçlü bir şekilde temsil edileceğine olan inancının tam olduğunu söyledi. Bu açıklamalar, MHP'nin seçimlere yönelik hedeflerini ve genç seçmene ulaşma stratejisini de gösteriyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.