MHP'YE BİR SÜRPRİZ GENEL BAŞKAN ADAYI DAHA!

MHP'YE BİR SÜRPRİZ GENEL BAŞKAN ADAYI DAHA!

MHP genel başkan adayları açıklama yapmaya devam ediyor.MHP eski Agrı Milletvekili Nidai Seven adaylık açıklaması ile kurultay toplama sürecine müdahil oldu.

Diyadin – Ağrı’da 1956 yılında doğan Nidai Seven’in babası Mehmet Ali, annesi de Sebiha Seven’dir. Yüksek öğrenimini Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu’nda yaptı. Gazi Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği’nde de mastır yaptı. İngilizce bilen Bankacı ve ekonomist Seven, Başbakanlık Eti Holding A.Ş.’de Genel Müdür Müşaviri olarak görev yaptı. XXI inci Dönem MHP Ağrı Milletvekilliği yapan Nidai SEVEN evli ve iki çocuk sahibidir.

Bugünkü parti yönetiminin koltuklardan güç aldığını kendilerinin ise koltuklara güç vermeye geleceklerini vurgulayarak konuşmaya başlayan Seven,

– Üç Hilal’in içinin boşaltıldığını ve anlamsızlaştırılmaya çalışıldığını,

-Aileyi dağıtanın iktidar olamayacağını,

-Parti yönetiminin gündemi takip edemediğini,

-Partide otoriterleşmenin diktatöryal bir yapıya kavuştuğunu ifade etti.

Kendisinin Genel Başkan seçilmesi durumunda ülkede gidilmedik hiçbir yerin kalmayacağını, gece-gündüz çalışılacağını ve teşkilatların tabela bekçiliğinden kurtarılacağını aktaran Seven, boş teşkilatların gece-gündüz teşkilat mensupları ve vatandaşlarla dolacağını beyan etti.

“TEŞKİLATLAR OCAKLAR’IN, HALK BENİM.”

“Dâvâ arkadaşlığı yerine ikame edilen yol arkadaşlığı kavramı kalkıp yeniden Ülküdaşlığın yolu açılacak. Dolayısıyla MHP her zaman ve her yerde olacaktır. Girilmedik yer, görülmedik yurt kalmayacaktır. Güneydoğu Turan’ın ayrılmaz bir parçasıdır ve Turan’ın yolu Diyarbakır’dan geçer. Türk Dünyası Kurultayları ve Erciyes Kurultay her yıl büyük bir coşkuyla yeniden düzenlenecek ve Ülküsü’nde ayrı bırakılmış herkes davetli olacaktır.

Harekete Türk-İslâm ruhu yeniden egemen olacak ve öze dönüş sağlanacaktır. 9 Işık’ın yol göstericiliğiyle Türkiye, Türk Dünyası ve dünya yeniden okunacaktır. Böylelikle Türk Milleti çağlar üzerinden sıçrayarak hak ettiği yeri alacaktır.”

“KÜRT SORUNU YOKTUR.”

 Kürt sorunu yoktur. Kürtler’i sorun olarak gösterenler vardır. Kürtler’i kumar masası olarak görenler, merdiven olarak kullanmak isteyenler, siyasi malzeme olarak kullanmak isteyenler ve nihayetinde oy deposu olarak yararlanmak isteyenler vardır. Bunların hiçbirine izin vermeyeceğiz.

Hükümet politikalarının en büyük yanılgısı bu sorunu etnisite ile çözmeye çalışması olmuştur. Sorun cehalet ve vahşet sarmalındadır. Geçmişte uygulanan bu projeler Kürt’e vurulan en büyük darbedir. Biz bölücülüğe ve mezhepçiliğe karşıyız. Ayrıştırmacı değil birleştirici olacağız. Kişinin ne olduğu değil ne hissettiği önemlidir. Aidiyet duygusu birleştiricidir.

“YENİDEN MİLLİYETÇİ-TOPLUMCU DÜZEN”

 MHP plan program partisidir. Milliyetçi toplumcu düzende 6 sosyal dilimin tamamının TBMM’de temsil edilmesi sağlanacak ve ekonomi izlencemiz buna göre şekillenecektir.

Benim Genel Başkanlığım döneminde ayakkabılar eskiyecek ve her haneye ulaşılacak. Ülkü Ocakları Türk Milleti için kadrolar yetiştirecek birer akademi halini alacak. Ocak Başkanları Milli İstişare Kurulu’nda seçilecek ve Türklük mücadelesine devam edecekler.

“ADAYLIK SÜRECİ”

MHP Genel Merkezi’nde nefret dili kullanılmayacak. Biz muhalif kanat değil ev sahibiyiz ve bu ilke ile hareket ediyoruz. Delegelerle telefonla değil yüz yüze görüşüyorum. Diğer mevcut üç adayın muhalif yapısına karşıyız. Genel Başkan kurultayı kendi toplamalı ve partinin zarar görmesini engellemelidir. Tüm amacımız partinin tüzel kişiliğine zarar gelmemesidir. Biz taraftarlığa da karşıyız, adamcılığa da karşıyız herkesin dâvânın adamı olmasını istiyoruz. Ne yazık ki bugün Milliyetçi Hareket Partisi, Milliyetçileri Harcama Partisi’ne döndürülmüştür. Ülkücüler’i ekonominin koltuğuna oturtarak toplumu sadaka ve teslimiyet kültüründen kurtaracağız. Ülkücüler’in saygınlığını yeniden tesis edeceğiz.

Amacımız MHP’yi yeniden üreten parti durumuna getirmektir. Biz parti içi iktidarına değil Türkiye’ye talibiz. Türkiye’yi biz yöneteceğiz.

ÜLKÜCÜLER’E ÇAĞRI

Tüm Ülkücüler ve milliyetçiler MHP’ye davet edilecek. Herkes görev başına çağrılacak. Güçlü bir milli basın oluşturularak kendimizi millete anlatmamızın yolu açılacak. En büyük sorun halkla iletişimimizin ortadan kalkmasıdır. İletişim sağlanırsa MHP Türkiye’de tek başına iktidar olacaktır.

“ÜLKÜCÜ ÜLKÜSÜZ, ÜLKÜ ÜLKÜCÜSÜZ OLMAZ”

Ülkücüler’i yeniden Ülkülerimiz’le buluşturacağım. İhtisas masaları kurularak her konu ile ilgilenip milletimizin sorunlarını çözeceğiz. En kısa zamanda Alparslan Türkeş Üniversitesi kurulacak ve eğitime başlayacak.

Projelerimi anlatmak için diğer adayları da tartışmaya davet ediyorum. Son olarak Ülkücüler’e ve Büyük Türk Milleti’ne talibim. Ülkücüler’i kavgaya değil mücadeleye çağırıyorum..

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum