MHP'ye yönelik çirkin saldırı sürüyor ! Şimdi de Ümit Özdağ hedefte !

MHP'ye yönelik çirkin saldırı sürüyor ! Şimdi de Ümit Özdağ hedefte !

MHP'li Profesör Ümit Özdağ hakkında 12 Haziran 2011 seçimlerinden önce 27 Mayıs'ta ortaya atılan "PKK ile pazarlık yaptı" iddiası tam 4 yıl sonra bu sefer 7 Haziran 2015 seçimlerin öncesinde 25 Mayıs tarihinde yeniden ısıtılarak servis edildi.

2011 seçimlerinden önce iktidar ile PKK arasında görüşmeler olduğuna dair iddialar ortaya çıkınca, o dönem Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan, "PKK ile görüşen şerefsizdir" demiş, hemen akabinde seçimlere 10 gün kala MHP'li Ümit Özdağ'ın PKK ile görüşmek istediğine dair bir haber yapılmıştı.

27 Mayıs 2011 tarihli yandaş gazetelerde Ümit Özdağ, "PKK ile iki kez masaya oturan MHP'li" olarak sunulmuş ve konuyla ilgili bazı MİT belgeleri yayınlanmıştı. Özdağ 2011'de bu iddiaları sert bir 

Ümit Özdağ, Star'da yayınlanan (Sabah'ın da kaynak göstererek yayınladığı) ''PKK'yla masaya oturan MHP'li'' haberini yalanlayarak, ''Türk milliyetçiliğini taşeron bir ideoloji haline getirerek bağımsız karakterini tasfiye etmek isteyenlere karşı her şart ve zeminde direneceklerini'' söylemişti.

Özdağ, ''PKK'yla masaya oturan MHP'li'' haberinin tamamen çarpıtma olduğunu savunmuştu. MHP üzerinde uzun süredir kapsamlı bir politik psikolojik harekat yapıldığını savunan Özdağ, ''MHP'ye hukuk dışı yöntemlerle saldırarak Genel Başkanını istifaya zorlamaya çalışanlar, yine oluşturmaya çalışacakları 'Yeni MHP' idaresinin önünde şahsımın engel olacağını bilmektedirler. Türk milliyetçiliğini taşeron bir ideoloji haline getirerek bağımsız karakterini tasfiye etmek isteyenlere karşı Türk Milliyetçileri her şart ve zeminde en etkili şekilde direnmişlerdir, direneceklerdir'' ifadesini kullandı.

Özdağ hakkında, ''Washington'da PKK temsilcisi ile görüştü.'', ve ''Terörist Murat Karayılan, Özdağ'ı Kandil'e davet etti.'' iddiaları dile getirilmişti. Bununla ilgili aşağıdaki "mit raporları" yayınlanmıştı.

2011 seçimlerinden yaklaşık 2 hafta önce dillendirilen bu iddiaların benzeri 7 Haziran 2015 seçimlerinden hemen önce tekrar ısıtılıp gündeme getirildi.

Her iki seçim öncesinde de benzer iddiaların Ümit Özdağ hakkında tekrar devreye sokulması manidar bulundu. Özdağ ile ilgili bugün medyada yine MHP'li Özdağ "PKK ile pazarlık yapmış" başlıklarıyla bazı haberler yayınlandı.

Özdağ tam 4 yıl önce 2011 seçimlerinden önce ortaya atılan bu iddialara verdiği cevapları hatırlatarak Twitter hesabından, "Genel Başkanımız Sayın D.Bahçeli’ye ve Meral Akşener’e atılan iftiralardan sonra bugün de şahsıma sahte bir iddia ile iftira atılmıştır. 2011 seçimlerinden 10 gün önce ortaya atılan bu sahte iddiaya o zaman gerek cevap verilmişti. O cevaba eklenecek hiçbir cevap yoktur." diyerek, yukarıda ayrıntılarını verdiğimiz 2011 yılındaki cevabına göndermede bulundu.

Böylece iktidara yakın çevreler aradan 4 yıl geçtikten sonra hemen hemen aynı tarihlerde MHP'yi yıpratmak adına aynı iddiaya yer vermiş oldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum