MHP'Yİ SUSTURMAK İÇİN HER YOL DENENİYOR !

MHP'Yİ SUSTURMAK İÇİN HER YOL DENENİYOR !

MHP Akhisar İlçe Teşkilatı tarafından bir binaya asılan 17 Aralık pankartlarına polis müdahale etti.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Akhisar İlçe Teşkilatı tarafından bir binaya asılan 17 Aralık 2013 tarihindeki yolsuzluk operasyonunda koltuklarından olan 4 bakanın fotoğraflarının yer aldığı 'Padişah 4 yüz daha istiyor. Millet hazır mı?' yazılı pankart, Ak Parti Akhisar İlçe Teşkilatı'nın savcığa şikayeti üzerine polis tarafından kaldırıldı.  

MHP Akhisar İlçe Teşkilatı tarafından Reşatbey Mahallesi 327 Sokak'taki bir binanın üzerine bir süre önce üzerinde 3 hilal bulunan dev bir parti bayrağı ile yanına 17 Aralık yolsuzluk operasyona isimleri karışan dönemin İçişleri Bakanı Muammer Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış'ın fotoğraflarının yer aldığı, 'Padişah 4 yüz daha istiyor. Millet hazır mı?' yazılı dev pankart asıldı. 
 
Ak Parti Akhisar İlçe Başkanı İsmail Hakkı Şenyiğit, MHP binasına asılan bu pankartın fotoğraflarıyla birlikte Akhisar Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Şenyiğit, dilekçesinde, 'İlgili binada toplum üzerinde algı yaratacak ve hakaret içerek ibareler kullanılarak afiş asılmıştır. Bu afişe göre Cumhurbaşkanımıza padişah yakıştırılması yapılmış ve altına '4 yüz daha istiyor' yazılarak 4 eski bakanın fotoğrafını koymuşlardır. Fotoğrafları konulan bakanlarla ilgili, tüm muhalefetin halk üzerinde olumsuz görüşler duygusu uyandıracak ve tüm Ak Parti ile Cumhurbaşkanını zan altında bırakacak ifadeler bulunmaktadır. Bu nedenle ilgili afişin siyası propaganda niteliğinde olmadığı anlaşılmakta. Afişin indirilerek sorumluların tespiti ve haklarında işlem yapılmak üzere gerekli soruşturmanın yapılmasını şikayetçi sıfatıyla arz ederiz' ifadelerine yer verdi. 
 
Suç duyurusu üzerine harekete geçen savcılık, polise yazı yazıp, gerekli tahkikatın yapılmasını, ilgili şahısların ifadesinin alınmasını, gerekli delillerin toplanmasını ve suça konu afişte suç unsuru bulunması nedeniyle afişin rızaen teslim alınmasını istedi. Bunun üzerine polis, binanın sahibi Sinan Akçay'ın ifadesini alıp, pankartı indirip, savcılığa teslim etti.

MHP İl Başkanı Tanju Balatlı konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Ak Parti Ahhisar İlçe Başkanı verdiği dilekçede padişah kastının Cumhurbaşkanı olduğunu belirtmiş. Savcımız da böyle bir karar almış. Bizim kastımız Cumhurbaşkanı değil. Cumhurbaşkanlığı halkın oyuyla, yemin edilerek gelinen bir makam. Cumhurbaşkanına söz söylemek bizim haddimiz de kastımız da değildir. Bizim orada yaptığımız şey 17-25 Aralık'da yolsuzluklarda adı geçen bakanlarımızın fotoğraflarını koyarak onların unutulmaması ve 400 milletvekili istenmesinin buradan daha fazla sonuçlara sebebiyet vereceğini ortaya koyduğumuz mizahi yaklaşımlı bir propagandadır. Biliyoruz ki siyasi içerikle, pankartlarla ilgili kararları ilçe seçim kurullarının vermesi gerekmektedir. Burada bir prosedür hatası da yapılmıştır" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.