Semih Yalçın "Azınlık Hükümetine Destek Veririz" Açıklamasını Yalanladı

Semih Yalçın "Azınlık Hükümetine Destek Veririz" Açıklamasını Yalanladı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Reuters'a yaptığı "AKP tarafından kurulacak bir azınlık hükümetine destek verebiliriz" açıklamasını yalanladı: Sözlerim çarpıtıldı.

MHP'nin Reuters'a yaptığı açıklama Ankara'ya bomba gibi düştü. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Reuters'a yaptığı açıklamada AKP tarafından kurulacak bir azınlık hükümetine kasım ayında erken seçime gidilmesi koşuluyla destek verebileceklerini söyledi. Bu sözlerin hemen ardından Semih Yalçın'dan Reuters'a itiraz geldi.

YALÇIN REUTERS'I YALANLADI

Yalçın Reuters'a yaptığı açıklamanın çarpıtıldığını söyledi. Yalçın, "Partimizin herhangi bir azınlık hükümeti seçeneğine olumlu ya da sıcak yaklaşması düşünülemez. Azınlık hükümetiyle ilgili soruya verdiğim yanıt çarpıtılarak ve anlamından uzaklaştırılarak servis edilmiştir." dedi.

SEMİH YALÇIN NE DEMİŞTİ

Reuters'ın sorularını yanıtlayan Yalçın, "AKP'nin alelade kuracağı bir azınlık hükümetine destek vermeyeceğiz ama eğer burada seçim azınlık hükümetini kastediyorlarsa, bu durumda da seçim tarihinin görülmesi lazım. Kasım'da ya da başka tarihte seçim yapılıp yapılmayacağının baştan belirlenmesi gerekiyor" demişti.

"MHP, KASIM AYINA SICAK BAKAR"

Sözlerine şöyle devam etmişti: "Bu teklifi görmeden destek yaklaşımı doğru olmaz. Koalisyon alternatifleri tamamen tükenirse, Kasım ayında erken seçim yapılması koşuluyla bir seçim azınlık hükümetine destek verebiliriz. MHP, Kasım ayına sıcak bakar."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.