Silifke'nin Tanınmış İş İnsanı Halil Yüksel Belediye Başkan Aday Adayı Oldu

Silifke'nin Tanınmış İş İnsanı Halil Yüksel Belediye Başkan Aday Adayı Oldu

Silifke'nin sevilen simalarından biri olan iş insanı Halil Yüksel, Silifke Belediye Başkan aday adaylığına talip oldu. İş hayatında başarılı bir geçmişe sahip olan Yüksel, Silifke'yi yeni projelerle tanıtmayı hedefliyor.

Silifke'nin önde gelen iş insanlarından biri olan Halil Yüksel, şehrin geleceği için atılım yapmaya hazırlanıyor. Silifke Belediye Başkan aday adaylığına resmen başvurarak adını duyuran Yüksel, hem iş dünyasındaki başarısı hem de siyasi geçmişiyle dikkat çekiyor.

1980 yılında Silifke'de doğan Halil Yüksel, ilkokul eğitimini 100. Yıl İlkokulu'nda, ortaokul eğitimini Kamil Tarhan Ortaokulu'nda tamamladıktan sonra liseyi Mersin 2. Endüstri Meslek Lisesi'nde tamamladı. Askerlik görevini 2001 yılında Tokat'ta tamamlayan Yüksel, vatani görevin ardından iş hayatına atıldı.

Kendi kurduğu asansör şirketi ile Silifke'de iş hayatına başlayan Halil Yüksel, zamanla bu işi Mersin genelinde farklı ilçelere yayarak büyüttü. Silifke'nin ekonomisine katkı sağlayan başarılı iş insanı, aynı zamanda evli ve üç çocuk babasıdır.

Yüksel'in siyasi kariyeri, 2002 yılında MHP Ülkü Ocakları ile tanışmasıyla başladı. 2004-2005 yıllarında Mersin Ülkü Ocakları Basın ve Sosyal Medya Birimi'nde görev aldı. Ardından 2005 ve 2007 yıllarında Mersin Ülkü Ocakları Teşkilatlanmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2020 ve 2022 yıllarında ise Mersin Silifke Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi.

Silifke'nin tanınmış ve sevilen ismi Halil Yüksel, belediye başkan aday adaylığı için harekete geçerek şehrin geleceği için projeler geliştirmeye başladı. Yüksel, Silifke için turizm alanında önemli atılımlar yapmayı planladığını belirterek, "Silifke'de sıkmadık el, uğramadık ev bırakmayacağız" dedi.

Silifke halkının güvenini kazanan Halil Yüksel, iş dünyasındaki deneyimi ve siyasi birikimi ile şehre yeni bir vizyon getirmeyi hedefliyor. Belediye başkan aday adaylığı başvurusuyla adını duyuran Yüksel, Silifke'nin geleceğine katkı sağlamak için çalışmalarına devam edecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum