SİNAN OĞAN CUMHUR İTTİFAKINI SEÇTİ!  2. TURDA ERDOĞAN'I DESTEKLEYECEK!

SİNAN OĞAN CUMHUR İTTİFAKINI SEÇTİ! 2. TURDA ERDOĞAN'I DESTEKLEYECEK!

Sinan Oğan, bugün saat 17.00'da yapmış olduğu kamuoyu açıklamasında desteğini Cumhur İttifakı yönünde kullanacağını açıkladı. Seçimlerin ikinci turunda ittifakın adayı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceklerini vurguladı.

ATA İttifakı çatı adayı Sinan Oğan, ilk turda aldığı oy oranı ile kilit isim haline gelmişti. İkinci turda Millet İttifakı ve Cumhur İttifakı'ndan hangi ittifakı destekleyeceği merak edildi. Bir tarafta Kemal Kılıçdaroğlu diğer tarafta aktif olarak Cumhurbaşkanlığı yapmakta olan Recep Tayyip Erdoğan bulunuyor. Her iki liderle de görüşme gerçekleştirdi. Daha sonra görüşmeleri değerlendiren Sinan Oğan, ATA İttifakı parti liderleri ile istişare etti. Kararını ise şimdi açıkladı.

Oyunu Erdoğan İçin Kullanacak!

Cumhur İttifakı'nı desteklediğini duyuran Sinan Oğan, ittifakın adayı olan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında olduğunu vurguladı. Bu açıklamasıyla da ikinci turda oy dengelerinin ne yönde seyir edeceği şimdiden tartışılmaya başlandı.

Sinan Oğan Kimdir?

Sinan Oğan, 14 Mart 1969 tarihinde Azerbaycanlı bir ailenin çocuğu olarak Iğdır'ın Melekli beldesinde doğdu. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümü mezunu olup aynı üniversitede 1992 yılında mali hukuk ve bankacılık alanında Azerbaycan'da Ekonomik ve Mali Sektörün Yapısal Analizi başlıklı tez ile yüksek lisans çalışmasını tamamlamıştır. Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Üniversitesinde doktora çalışmasını tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsünde araştırma görevlisi, Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesinde öğretim görevlisi ve dekan yardımcısı olarak görev yaptı. 1991 yılında Sovyetler Birliği'nin dağılmasından önce Ebulfez Elçibey ile görüşme gerçekleştirdi ve Azerbaycan'ın bağımsızlığı sonrasında bir süre Elçibey'in cumhurbaşkanlığı ofisinde çalıştı. 1992-2000 yılları arasında TİKA Azerbaycan temsilcisi oldu. Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM) Rusya Ukrayna Araştırmaları Masası başkanlığı yaptı. Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Analizler Merkezini (TÜRKSAM) kurdu ve başkanlığını yaptı.

2011 Türkiye genel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden Iğdır milletvekili seçildi. 26 Ağustos 2015 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden ihraç edildi. Bunun ardından açtığı davayı kazanarak 2 Kasım 2015 tarihinde ihraç edildiği MHP'ye geri döndü. 10 Mart 2017 tarihinde Balıkesir milletvekili İsmail Ok, Kayseri milletvekili Yusuf Halaçoğlu ve Isparta milletvekili Nuri Okutan ile birlikte MHP'den tekrar ihraç edildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.