TÜRKAV KARARINI VERDİ 'DEVLET'İN YANINDA

TÜRKAV KARARINI VERDİ 'DEVLET'İN YANINDA

TÜRKAV Genel Başkanı İbrahim Vatansever, "Türkiye genelinde 159 bin üyesi ile dün olduğu gibi bu gün de her türlü ihanetin karşısında Anayasa değişikliğine EVET diyoruz" dedi.

TÜRKAV Genel Başkanı İbrahim Vatansever, 'Türkiye genelinde 159 bin üyesi ile dün olduğu gibi bu gün de her türlü ihanetin karşısında dimdik durmuş, memleket meselesinden başka meselesi olmayan, Ezan dinmesin, Bayrak inmesin, vatan bölünmesin diye bu Anayasa değişikliğine EVET diyoruz' dedi.

 

Kamu Çalışanları olarak birliğimizin ve bütünlüğümüzün yegate teminatı MHP ve Lideri Devlet Bahçeli'nin yanında durduklarını belirten TÜRKAV Genel Başkanı Vatansever, Ülkücüler var olduğu müddetçe memlekete zeval getirmek isteyenler hep yenilgiyi tadacaklardır. Varlığını milletin varlığına feda etmeye hazır ülkücüler var olduğu müddetçe al bayrak dalgalanacak, yeni bir İstiklal Marşı yazılmayacak, Cumhuriyet ilelebet var olacaktır!" diye ifade etti.

 

 

Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı Genel Başkanı İbrahim Vatansever, TBMM'de kabul edilen Anayasa değişikliğinin kamuoyuna çarpıtılarak Aziz Milletimizin huzuruna bir rejim değişikliği şeklinde sunulmasına tepki gösterdi.

 

Lider, teşkilat, doktrin felsefesinden hareket eden ve bu ilkeler doğrultusunda 'Ay Yıldıza Söz Verdik' sloganından asla taviz vermeyen Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV); kuruluşundan bugüne Türk Milliyetçiliği çizgisinde devletin yanında, milletin hizmetinde varlığına devam ettiğini belirten Vatansever yaptığı basın açıklamasında şunları kaydetti:

 

"Anayasa değişikliğini Başkanlık sistemi olarak görüp Millete 'ABD Modeli ya da Norveç'i bölen model ile hiçbir fark yok' diye ifade edenler bilmelidir ki; Başkanlık sisteminin birçok modeli vardır ve bu sistem Türkiye'ye münhasırdır. Başkanlık değil Partili Cumhurbaşkanlığıdır. Sistemin adı da Türkiye'nin önünü açacak "Yeni Hükümet Sistemi"dir.

 

Anayasa değişikliğindeki maksat yürürlükteki hükümet etme sistemini tıkayan, kırılmasına ve dağılmasına neden olabilecek engelleri aşmaktır.

 

Bu Anayasa Rahmetli Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ, Liderimiz Dr. Devlet BAHÇELİ; bir nefer olarak bizlerin ve TÜRKAV olarak tüm Ülkücülerin karşısında şiddetle durduğu "Federasyon, Özerklik, Senato ve iki partili sistem, Cumhuriyetin teminatı olan ilk 4 maddesinin değişmesi" gibi Ülkeyi felakete götürecek Başkanlık sistemi Anayasası değildir.


Bu Anayasa Dokuz ışığı bize emanet eden Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ'in " Temel Görüşler" kitabında Milliyetçi Hareket, tek başkan, tek meclis sistemini savunur. Çağımız, kuvvetli, adil ve hızlı icra çağıdır. Türk Milleti, dünya imparatorlukları kurduğu devirlerde kuvvetli, adil ve hızlı icra sistemini uygulamıştır, kuvvetli ve hızlı icra, icra gücünün tek elde toplanması ile mümkündür. İcrayı, Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık olarak ikiye bölemeyiz.


Milliyetçi Türkiye'de de demokratik, Milli Cumhuriyet ilkesi içinde Başkan, Türk Milletini yürütme organının tek başı olacaktır. Tek Başkan sistemine uygun olarak yasama organı yönünden de tek meclis sistemini savunuyoruz.


Bu Anayasa dün Başbuğumuz TÜRKEŞ'in ve bugün Liderimiz Dr. Devlet BAHÇELİ'nin söylediği Ülkemizi daha hızlı icra kabiliyetine kavuşturacak Anayasaya EVET, "Büyük Türk Milleti İçin EVET, Devlet için EVET, Cumhuriyet için EVET, Türklüğün bekası için EVET diyoruz."
Bunun içindir ki;

TÜRKAV, Türkiye genelinde 100 Şube ve Temsilciliği ve 159.000 üyesi ile dün olduğu gibi bu gün de her türlü ihanetin karşısında dimdik durmuş, memleket meselesinden başka meselesi olmayan, Ezan dinmesin, Bayrak inmesin vatan bölünmesin diye bu Anayasaya değişikliğine EVET diyoruz.
Unutulmamalıdır ki;

Dün olduğu gibi tarih yine gösterecek, Ülkücülerin Omurgası olan Kamu Çalışanları Ülkenin Teminatıdır. Ülkücüler var olduğu müddetçe memlekete zeval getirmek isteyenler hep yenilgiyi tadacaklardır. Varlığını Milletin Varlığına Feda Etmeye Hazır Ülkücüler Var Olduğu Müddetçe Al Bayrak dalgalanacak, Yeni bir İstiklal Marşı yazılmayacak, Cumhuriyet ilelebet Var Olacaktır!" 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.