Vural'dan Erdoğan'a İstifa Cevabı!

Vural'dan Erdoğan'a İstifa Cevabı!

MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, 'Hangi bakan bu zamana kadar istifa etti?' dedi.

MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, Cumhurhurbaşkanı’nın muhalefete dediği 'Yatıyorlar kalkıyorlar istifa' sözlerine karşı "Bugüne kadar hangi bakan, hangi olaydan vicdani bir sorumluluk hissetti de istifa etti. Hep suçlar başkasına kaldı" derken yine Cumhurbaşkanı’nın 'Zaten eninde sonunda bunu yapacaksınız, kuzu kuzu geleceksiniz. Başka çareniz yok' sözlerine kaşı ise "1 Kasım’dan sonra milletin iradesi ne derse 'kuzu kuzu' görevi verecek" dedi.

MHP Grup Başkan Vekili ve MHP İzmir Milletvekili Adayı Oktay Vural, İzmir’n Buca ilçesinde bulunan Çevik Bir Meydanı’ndaki MHP İzmir 1. Bölge Milletvekili 2. Sıra Adayı Senem Kılıç’ın seçim TIR’ının iddiaya göre şikayet edilmesi üzerine, seçim TIR’ının yanına gitti. Burada inceleme yapan Vural, seçim TIR’ının MHP İlçe Başkanlığı’nca meydanda kalması için Kaymakamlıktan ve Emniyetten 5 günlük izin aldıklarını belirterek, "Partimiz izinli, yasal bir iş yaparak milletvekili adayımız Senem Kılıç’ın seçim TIR’ını meydana koymuştur. Ama bunu AK Parti’liler Yüksek Seçim Kurulu’na şikayet etmiştir. Bizim seçim TIR’ımızın gözükmesin diye, önüne kendi seçim otobüslerini ve afişlerini koymuştur. Biz gerginlik çıkmasın diye uğraşıyoruz ama birileri gerginlik çıkarmaya çalışıyor" dedi.

"BUGÜNE KADAR HANGİ BAKAN İSTİFA ETTİ?"

Gündeme dair açıklamalar da yapan MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 'Yatıyorlar kalkıyorlar istifa. Ana muhalefeti kaçak saray, yavru muhalefeti kaçak saray. Kaçak saray kadar başınıza taş düşsün' demesine değinerek, "Sayın Cumhurbaşkanı diyor ki 'Her olayda Bakan mı istifa edecek?' Bugüne kadar hangi bakan, hangi olaydan vicdani bir sorumluluk hissetti de istifa etti. Tren kazası oldu, 35 kişi öldü. İstifa eden yok. Suçlu makinist. Soma’da 301 madenci öldü, suçlu iş güvenliği uzmanı oldu. Ermenek’te, Reyhanlı da istifa eden mi oldu? Bakıldığı zaman bunca olayda bırakın istifa etmeyi, bürokratlara bile soruşturma izini vermediler. İstifa vicdani bir duyarlılıktır. Bu vicdani duyarlılığı bile hissetmediler. Dolayısıyla bugüne kadar bir bakan vicdani bir sorumluluk hissetmiş de istifa etmiş gibi her olayda bakan mı istifa eder diye konuşuyor. Oysa ne demişti Fransa’da vuku bulan terör olaylarından sonra; 'Bu istihbarat nerede?' Obama’ya da seslenmişti; 'Yav bunun sorumlusu sensin, nasıl yerine getirmezsin' diye söylemişti. İşte dün dündür bugün bugün" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı’nın ‘Zaten eninde sonunda bunu yapacaksınız, kuzu kuzu geleceksiniz. Başka çareniz yok’ demesine cevap veren Vural, "Sayın Cumhurbaşkanı 'Seçimden sonra kuzu kuzu gelirler' demiş. Sayın Cumhurbaşkanı, kibir peşinde. Milletin iradesi ile gelene kimse hayır diyemez. Milletin iradesi kişinin iradesinden üstündür. Millet iradesi ne derse, kuzu kuzu herkes bunu yapacaktır. Herkes aklını başına koysun. Milletimiz bize tek başına iktidarı verdiği zaman görevi verirken de, görevi kuzu kuzu verecektir. Osmanlı zamanında vatandaşlarımız dermişler ki 'Padişahım padişahım, senden büyük Allah var.' Demokraside de unutmayalım ki senden büyük millet iradesi var. İnşallah 1 Kasım’da da o millet iradesi nasıl tecelli ediyorsa, görevini yerine getirmesi gerekenler de kuzu kuzu görevini yerine getireceklerdir" dedi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.