Yavuz Ağıralioğlu'nun Kuracağı Partinin İsmi Ortaya Çıktı: İşte Detaylar

Yavuz Ağıralioğlu'nun Kuracağı Partinin İsmi Ortaya Çıktı: İşte Detaylar

İYİ Parti'den istifa eden 27. Dönem Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, yeni bir parti kurma çalışmalarına hız verdi. Sonbahar döneminde kuruluş dilekçesini vereceği belirtilen partinin ismi ve stratejisi hakkında ilk bilgiler gelmeye başladı.

Yavuz Ağıralioğlu Yeni Partisinin Detaylarını Paylaştı

İYİ Parti'den ayrıldıktan sonra yeni bir parti kurma çalışmalarına başlayan Yavuz Ağıralioğlu, sonbahar dönemini işaret ederek partisinin kuruluş dilekçesini vereceğini açıkladı. Ağıralioğlu, partinin stratejisini ve temel ilkelerini "3A" olarak tanımladığı üç kavramla duyurdu: Akıl, Ahlak ve Adalet.

3A İle Yeni Bir Siyasi Yolculuk

Yavuz Ağıralioğlu, kuracağı partinin stratejisini “Biz 3A ile yola çıkacağız. Akıl, Ahlak ve Adalet. 3Y halledilseydi belki bunlara ihtiyaç kalmayacaktı. 3Y iddiasıyla çıkılmış siyasi yolculuğun bizim omuzlarımıza yüklediği mesuliyet 3A mecburiyetidir. Akla, ahlaka ve adalete ihtiyacımız var” ifadeleri ile açıkladı. Ağıralioğlu, 3A ilkesinin Türkiye’nin mevcut siyasi atmosferinde çok önemli olduğunu vurguladı.

Partinin İsmi Üzerine Kulislere Düşen İsimler

Parti binasını Ankara Turhan Güneş Bulvarı’nda tuttuğu belirtilen Yavuz Ağıralioğlu’nun partisi için düşünülen isimler kulislerde konuşulmaya başlandı. Gazeteci İsmail Saymaz’ın aktardığı bilgilere göre, partinin ismi olarak dört seçenek üzerinde duruluyor:

  • Güçlü Parti
  • Atılım Partisi
  • AY Parti
  • AL Parti

Kuruluş Tarihi ve Beklenen Katılımlar

Yavuz Ağıralioğlu, partinin kuruluş dilekçesinin sonbahar döneminde verileceğini belirtti. Ayrıca, Anadolu Sohbetleri programında yaptığı açıklamada, partinin isminin henüz netlik kazanmadığını, ancak mevcut milletvekillerinden bazı isimlerin partiye katılabileceğini söyledi. Ağıralioğlu, yeni partisinin kuruluş aşamasında geniş bir taban oluşturmayı hedeflediğini ve farklı siyasi görüşlerden isimlerin de yer alabileceğini vurguladı.

Yeni Parti İçin Hazırlıklar Devam Ediyor

Yavuz Ağıralioğlu ve ekibi, partinin kuruluşu için hazırlıklarını hızla sürdürüyor. Ankara’da parti binası olarak belirlenen mekanda çalışmalar devam ederken, Ağıralioğlu’nun Anadolu turuna çıkarak, halkın beklentilerini ve önerilerini dinlemesi de dikkat çekiyor. Yeni partinin Türkiye’nin siyasi yapısına nasıl bir etki yapacağı, siyasi analistler tarafından merakla takip ediliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.