YSK Başkanı'ndan Yeni Bir Açıkama Daha Geldi

YSK Başkanı'ndan Yeni Bir Açıkama Daha Geldi

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri için oy kullanırken demokrasiye olan önemini vurguladı.

YSK Başkanı Ahmet Yener, Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için oy kullanmak üzere Çukurambar Mahallesi'ndeki Arjantin İlkokulu'na geldi. Yener, 4234 numaralı sandıkta oy kullandı ve oy zarfını sandığa attı.

Oy kullanma sürecinde basın mensuplarına açıklama yapan Yener, "Demokrasiye hayırlı olsun" dileğinde bulunarak demokrasinin önemine vurgu yaptı. Yüksek Seçim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürürken, seçim sürecinin adil ve şeffaf şekilde yürütülmesini sağlama konusundaki kararlılığını bir kez daha gösterdi.

Oyunu kullandıktan sonra gazetecilere açıklamada bulunan Yener, tüm annelerin Anneler Günü'nü kutladı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'ı da rahmet ve minnetle anan Yener, tüm şehit ve gazi annelerinin ellerinden öptüğünü belirtti.

Bugünün aynı zamanda "14 Mayıs Demokrasi Bayramı" olduğuna işaret eden Yener, seçimlerin tüm cumhurbaşkanı ve milletvekili adaylarıyla siyasi partilere hayırlı olmasını diledi.

Yener, "Şu ana kadar seçimler problemsiz devam etmektedir. İnşallah bundan sonraki süreçte de herhangi bir problem yaşanmadan seçim süreci devam edecektir. Bu sürecin Türk milletine tekrar hayırlı olmasını diliyorum." diye konuştu.

"İDDİANIN DIĞRULUĞUNU BİZ DE TEYİT EDEMEDİK" 

Bir gazetecinin "Bazı pusulalarda Muharrem İnce'nin üzerinin karalanıp çizildiği iddia ediliyor bununla ilgili değerlendirmenizi alabilir miyiz?" sorusunu Yener, "Bu iddianın doğruluğunu biz de teyit edemedik. Ancak tüm sandık kurulu başkanlarımıza her ihtimale binaen SMS yoluyla gerekli ikazlar ve uyarılar yapılmıştır." diye yanıtladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.