Soğuk Lipoliz Uygulaması Nasıl Yapılır?

Soğuk Lipoliz Uygulaması Nasıl Yapılır?

Soğuk Lipoliz İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye’de artık kullanılan bir zayıflama yöntemi. Soğuk lipoliz nedir, ne işe yarar, nasıl yapılır, yaptırmadan önce bilinmesi gerekenleri ise CoolClinic bizlerle paylaştı, detaylar ise haberde…

Soğuk Lipoliz Nedir?

Bölgesel zayıflamak isteyenler için mucizevi bir yöntem olarak değerlendirilen soğuk lipoliz adından da anlaşılacağı üzere “soğutma teknolojisi” ile çalışarak yağ yakmayı sağlayan bir cihaz teknolojisidir. FDA onaylı cihazlarla yapılan soğuk lipoliz uygulamaları sonrasında kısa bir süre içerisinde şikâyetçi olunan fazla yağlanmalarda gözle görülür sonuçlar alınır ki bu hem risksizdir hem de oldukça konforludur. Soğuk lipoliz İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde herkes tarafından kolaylıkla ulaşılabilen bir yöntemdir ve CoolClinic İstanbul’da soğuk lipoliz uygulamalarını yapan bir merkezdir.

Soğuk Lipoliz Uygulaması Nasıl Yapılır?

Soğuk lipoliz nedir sorusundan sonra soğuk lipoliz uygulaması nasıl yapılıyor sorusu ise en çok sorulan sorulardan birisidir. 30 ila 60 dakika kadar sürmesi beklenen soğuk lipoliz seansları, kişiden kişiye değişebilmektedir. Çünkü, uygulanacak bölge sayısı ve seans gerekliliği herkeste farklıdır. Kas üstü yağ dokusuna uygulama yapılan soğuk lipolizde ağrı ve acı yoktur. Soğuk teknolojisi kullanarak yağların parçalanması için cildin korunması adına jel pedler yerleştirilir ve seans başlar. Cihazın başlığı gerekli yerlere yerleştirilir ve soğuk lipoliz işlemi başlatılır ve seans sonunda danışan, hemen ayağa kalkar ve temizlenerek seanstan ayrılır. Soğuk lipoliz işlemi sonrasında en az 2 hafta içerisinde gözle görülür sonuçlar alınır ve belirli bir süre daha incelme devam eder.

Soğuk Lipoliz Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 

Soğuk lipoliz yaptırmak isteyen ya da bu işleme sıcak bakan kişiler mutlaka soğuk lipolizle ilgili her şeyi bilmeliler. Zira, işlemi yaptırmayı düşündüğünüz yerde işlemi uygulayacak olan kişiyle mutlaka detaylı bir görüşme yapmalı ve her şeyi açık açık konuşmalısınız. Var olan sağlık problemleriniz, kullandığınız ilaçlar, geçirdiğiniz ameliyatlar, vücudunuza takılmış tıbbi cihazlar gibi birçok bilgiyi mutlaka soğuk lipoliz uygulayıcınızla paylaşmanız gerekiyor. Bu tür sağlık sorunlarınız ve diğer durumlar sizde söz konusu ise soğuk lipoliz esnasında problemlerle karşılaşmanız içten bile değil. Bu nedenle işlem yaptırmadan önce yukarıda bahsedilenler hakkında uygulayıcıya mutlaka bilgi verin.

 

Soğuk lipoliz yaptırmak isteyen hastalar, soğuk lipoliz işlemine “sihirli değnek”  gözü ile bakmamalılar. Çünkü, soğuk lipoliz asla ve asla zayıflama yöntemi olarak kullanılamaz ve etkinliği de olmaz. Soğuk lipoliz teknolojisi sadece ve sadece inatçı yağlanmaları olan kişiler için uygun olup vücut kitle endeksi yüksek olan kişilerde “zayıflama” amaçlı kullanılamaz. Vücudun ideal kiloya dönmesi için ancak ve ancak diyet ve spor birlikteliği gereklidir. Bu nedenle soğuk lipolizi vücutta zayıflama elde etmek için tercih edecekseniz, şimdiden vazgeçmenizi öneriyoruz. Eğer ki bölgesel yağlanmalarınız için soğuk lipolize başvuracaksanız hiçbir sorun yaşamadan bölgesel incelemeyi başarıyla elde edebilirsiniz.

Kozmetik bir prosedür olan soğuk lipoliz, istenmeyen yağın atında yatan nedenlere çözüm sunmaz. Yerleşmiş ve birikmiş yağları vücuttan atma hedefi ile çalışan soğuk lipoliz sonrası eğer ki eski yeme alışkanlıklarınız devam ederse kuşkusuz ki yine kilo alırsınız. Diyabetiniz, metabolik durumunuz ve diğer sağlık durumlarınızla ilişkili olan bölgesel yağlanmalarınız için kuşkusuz ki doktora başvurmalısınız.

Siz de bölgesel fazlalıklardan kurtulmak istiyorsanız CoolClinic’e hemen ulaşın, kısa sürede soğuk lipoliz seanslarına başlayın! Kış mevsimine girdiğimiz şu günlerde yaza şimdiden hazırlanma şansı sunan CoolClinic ile fit olma zamanı!

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.