• BIST 89.962
 • Altın 215,561
 • Dolar 5,3717
 • Euro 6,0917
 • İstanbul 9 °C
 • Ankara 9 °C
 • Yozgat 7 °C
 • İzmir 13 °C
 • Adana 12 °C
 • Bursa 11 °C

SÖZÜMÜZ SÖZ

Fikri ATILBAZ

"Esas MHP'liler, ülkücüler, Öcalan'ın da istediği Başkanlık sistemine karşı. Bu sistem ülkemizi bölünmeye götürecektir. Geleceğimiz tehlikede olduğu için ne gerekiyorsa yapmak lazım" Bu cümlenin ne kadarı doğru? Eğer doğruysa MHP'lilerin bunu kabul etmesi ne büyük bir sıkıntı demek olduğunu anlamayanların ortalıkta dolaşmaları ne büyük gaflet. Ne kadar büyük itibarsızlık? Nasıl milliyetçilik anlayışıdır bilinmez? Bu ucubeye, safsataya inananlar acaba milliyetçi midirler? Görülüyor ki olayın kahramanları Milliyetçi olarak görülmüyor, birilerinin yanında milliyetçilik örtüsü giyenler şimdi sıkışınca, iş başa düşünce milliyetçi oluyorlar. Bu ne aymazlıktır, bu ne vicdansızlıktır? Bu süreci kötüleyerek onun olması için gerçekten savaşan Kürdistan yanlılarının Başkanlık sistemi üzerine açık isteklerinin gerçekleştirilmesi için saklı bir savaş vermektedir. Milliyetçilik hiçbir zaman bu kadar parya muamelesi görmemiş, üstü kapalı olarak üstünde bir şeyler oluşturulmamış ve gizli birliktelik sağlanmamıştır. Oysa insan milliyetçi ise gerçekten, amasız manada milliyetçidir.

Gerçek halkın, milletin partisi olarak anılması gereken, tarihi bu yolda kabul edenler yine milletin derdinde, yine Türkiye'nin gerçekleri üzerine düşmüşler ve Büyük Türkiye'nin oluşması için buna karşı olanlar karşısında savaşmaktadır. Gerçek Türkler bu savaşın öncüleri olmuş hep beraber çalışmaktadır. Türksüz bir dünya düşünülemezken, Türksüz Türkiye'yi asla kabul görmemektedir. Ülkede sanki milliyetçik düşmanlığı varmış gibi ortaya çıkıp, olayı karıştırmak isteyenlerin makas atmaları hoş karşılanmamaktadır. Artık gerçekleri görme zamanıdır. Bu yolda bayrağımızı saklayıp yürüyemeyiz. Düşmanlara bunu göstermeliyiz. İçimizde olup da bizden gibi görünmeye çalışanların, hiç beklemeden savundukları görüşün geçerli olmasını, bunun için oynanan oyunları görmezden gelmektedirler.

Türk insanı bunu yapanları çok iyi bilmekte ve apaçık bir şekilde görmektedir. Bunu görenler kendi iradelerini kullanarak ve toptan birinin gerçek kabul ettikleri bir durumu net olarak görmektedir. İşte AKP bu sıkıntıyla karşı karşıyadır. Hala açık bir şekilde Başkanlık diyen AKP'lilerin nasıl bir Başkanlık sisteminden söz ettiklerini hep birlikte göreceğiz. Bugüne kadar ki duruşu ve Cumhuriyetin esaslarını savunuş biçimiyle MHP'yi bir yerler yamamak nasıl bir aymazlık, nasıl bir ilgisizliktir ve bilgisizliktir?

Anlamadığınızı, çok iyi bir biçimde anlayacaksınız. Yolumuza hiçbir zaman ara vermeden yürüyoruz. Milliyetçilik yolunda dümdüz olacağımıza dair aklına değişik görüşler getirenler, ne yaparlarsa yapsınlar Tek Cumhuriyetçi, Tek vatancı olan bir Hareketten "Başkanlık Sistemi"nin kalkanı olmasını beklemek insafsızlıktan, haksızlıktan öte bir şey değildir. Bu onursuzluğun farkına varamayanlar, yarın öyle demişlerdi diyerek bu iftiraya katıldıklarını açıklayacaklar, Türklüğe yine yeniden sahip çıkacaklardır. Bu kabul edilemez tutumu kabul edenleri, Türk Milliyetçileri olarak bizlerin kabul etmesi asla mümkün olmayacaktır!

Eskiyen bu dünyada eskimek, doğru görüşlerden vazgeçtiğimizi belirtmek bizim tavrımız olamaz. Biz eskiyen dünyada eskimeyen ve değişmeyen sözlerimizin arkasında, kadın erkek olarak kavlimizin yanındayız.

Türk Milleti olarak Devlet Bahçeli'nin, Türk Milletinin ne istediğinin farkındayız. Bu yüzden kim ne yaparsa yapsın, ne istemle hareket ederse etsin her şeyin farkındayız. Hakkımızda söz söyleyenlerin hepsi muhalif tarafta kaldıkları için bulundukları yeri suyun dibine doğru batırmaktadırlar. Batarken hiç olmazsa bir şey yapalım da batıralım diyorlarsa batırsınlar. Çünkü bizden hiç kimse onların olduğu yerde değil. Hatta onların gemisinde değildir. Milliyetçi ülkesini hiçbir alanda yalnız bırakmayandır. Ve sonuna kadar da bırakmayacaktır

Kim söyleyebilir ki, "Anayasanın değişmez ilk 4 maddesi" MHP tarafından değiştirilecektir. Bu neyin, kimin uydurması, nasıl bir boş inançtır? Efendiler kendinize gelin, hiçbir şekilde Türkiye kimsenin malı değildir. Hür ve demokratik bir ülke olarak dilediğince yaşayacak ve tüm düşmanlarının karşısına dikilecektir.

Gerçek Türkçüler, Atatürkçüler, bu aziz vatan topraklarına oynanmak istenen oyunu görsün. Gözü kapalı olarak hainlerin peşinden gidenler iyi düşünsünler. MHP olduğu müddetçe, Türkiye özgür ve doğru olacaktır.

Kurtuluşu sahte CHP'nin materyalist bataklığında görenler, orada var olanlarla birlikte girdikleri delikten asla çıkamayacaklardır. Her şey Türk için, Türk olarak istenmedikçe sonuna kadar savaş her zaman devam edecektir. Ne mutlu Türküm diyene!

Sağlıcakla kalın!

 

Fikri ATILBAZ

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
  yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Ülkücü Medya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.