Süleyman Soylu açıkladı: Yasak neden o saatte ilan edildi!

Süleyman Soylu açıkladı: Yasak neden o saatte ilan edildi!

Dün geceden itibaren 31 ilde 48 saat süreyle sokağa çıkma yasağı getirildi. Gazeteci Sarıkaya, bugün kaleme aldığı yazısında yasağın neden o saatte açıklandığına dair Bakan Soylu'dan aldığı bilgiyi paylaştı.

İçişleri Bakanlığınca bu geceden, 12 Nisan saat 24.00'e kadar 30 büyükşehir ile Zonguldak'ta, il sınırları içerisinde sokağa çıkma yasağı getirildi. İçişleri Bakanlığı, yayımladığı genelgeyle yasağın detaylarını ve açık olacak işyeri, işletme ve kurumları açıkladı.?

Gazeteci Muharrem Sarıkaya, "Bakan Süleyman Soylu: Yasağı, o saatte açıklama nedeni" başlık yazısında önemli bir ayrıntıya yer verdi. Sarıkaya, 'Sokağa çıkma yasağı birkaç gün önceden ilan edilemez miydi?' sorusunu sordu ve "İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya bunun gerekçesini sorduğumda beni ikna eden, hatta düşündüğümü de onaylayan bir yanıt verdi" dedi ve okuyucularıyla önemli bir bilgiyi paylaştı.

İşte yazının ilgili bölümü:

Soylu: Marketlere akın olsaydı

Gelelim üzerinde çok durulan açıklamanın saati konusuna…

Sokağa çıkma yasağı birkaç gün önceden ilan edilemez miydi?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya bunun gerekçesini sorduğumda beni ikna eden, hatta düşündüğümü de onaylayan bir yanıt verdi:

“Yasak kararını açıklayan ülkelerin hangi saatte aldıklarını hatırlıyor musunuz? Tecrübe önümüzde, erken saatte açıklasaydık, bazı ülkelerde gördüğümüz, izlediğimiz gibi marketlere akın olsaydı daha mı iyi olacaktı? Yağmalarcasına marketlerden tuvalet kâğıtlarına, gıda malzemelerine nasıl hücum edildiğini bir hatırlayın. Böyle bir ortam çok daha mı iyi olurdu, yoksa daha mı kötü olurdu?”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.