Süleyman Soylu'dan Yeni 'Menzil Cemaati' açıklama!

Süleyman Soylu'dan Yeni 'Menzil Cemaati' açıklama!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Menzil cemaatinin ile ilgili yeni açıklama! işte ayrıntılar...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Menzil cemaatinin İçişleri Bakanlığında kadrolaştığına dair iddialara geçtiğimiz günlerde "Bir tane göstersinler bakanlığı bırakacağım” diyerek sert çıkmıştı. Soylu, yeni bir açıklama yaparak, iddianın henüz ispatlanmadığını ve kurumlarda her görüşten insan olabileceğini söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürlüğü'ndeki atamaların Menzil tarikatı tarafından yapıldığı iddiası için kullandığı "Bir tane göstersinler bakanlığı bırakacağım” ifadesine açıklık getirdi. Soylu, "Bu iddia hala ispatlanmadı. Yoksa 500 bin kişilik kurumda her görüşten vardır" dedi.

Süleyman Soylu geçtiğimiz haftalarda, "Beni yıpratın, istediğiniz eleştirileri yapın ama kurumlarımızı yıpratmayın. Yanlış yapıyoruz. Böyle bir şey söz konusu değil. İstediğiniz eleştiriyi yapın, dinliyorum ama birilerinin çanağına su taşıyorsunuz. Kimin çanağına su taşıdığınızı ben biliyorum ama siz bilmiyorsunuz. İyi niyetli olabilirsiniz ama bir hatırlatmada bulunayım, operasyona gelmeyin. Birileri kurumlarımız üzerinden yeni bir operasyon yapmak istiyor. Buna gelmeyin." diye konuşmuştu.

Bakan Soylu, İsmail Saymaz'a konuşarak, "Benim bu sözüm, bir gazetecinin ortaya attığı, Emniyetteki atamaların Menzil tarafından yapıldığı iddiasına ilişkindi. Bu iddia hala ispatlanmadı. Yoksa 500 bin kişilik kurumda her görüşten vardır" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum