Survivor Yasin Obuz'un sürekli söylediği Speedy Gonzales ne demek?

Survivor Yasin Obuz'un sürekli söylediği Speedy Gonzales ne demek?

Tv8 ekranında Türkiye’nin en çok izlenen programı Survivor 2020 yarışmacısı Yasin Obuz tarafından sürekli dile getirilen Speedy Gonzales ne demek? Speedy Gonzales nedir? soruları merak konusu oldu. Survivor Yasin’in bazen performansıyla bazense söyledikleriyle zaman zaman gündem oluyor. Özellikle sembol oyununda Survivor Yasin’in “Speedy Gonzales” gibiyim demesi dikkat çekti.

Peki Speedy Gonzales ne demek? Speedy Gonzales nedir? Detaylar haberimizde…

Speedy Gonzales ne demek? Speedy Gonzales nedir?

Speedy Gonzales Hızlı Gonzales bir olan çizgi film karakter Warner Brothers Looney Tunes ve Merrie Melodiler karikatürlerin dizi. O, “bütün En Hızlı Fare olarak tasvir edildiği Meksika’da yaptığı başlıca özellikleri, son derece hızlı çalıştırma yeteneği olan abartılı konuşma ile” Meksika aksanı ve ayrıca konuşma İspanyolca . O genellikle sarı giyer sombrero , beyaz gömlek ve pantolon (ki erkek ve kırsal Meksika köylerin erkekler tarafından giyilen ortak bir geleneksel kıyafeti idi) ve kırmızı bir mendil bazı geleneksel Meksika giysileri benzer. Bugüne kadar, oynadığı ya da bu karakteri içeren ya yapılan 46 karikatürler olmuştur.

Speedy ‘ilk görünümü 1953’te’ oldu for Two Cat-Tails o sadece adı (ve süper hızda) büyük ölçüde ortaya çıktı bile. Önce iki yıl olacağını Friz Freleng ve animatör Hawley Pratt 1955 Freleng kısaca onun çağdaş enkarnasyona karakterini yeniden tasarlanmış Speedy Gonzales . Karikatür özellikleri Cat Sylvester Meksika fareler açlıktan ABD ve Meksika arasında uluslararası sınırda bir peynir fabrikası koruma. (Dile getirdiği cesur, aşırı enerjik Speedy’nin içinde fareler çağrı Mel Blanc ) onları kurtarmak için. Çığlıklarıyla ortasında “¡Ándale! ¡Ándale! ¡Arriba! ¡Arriba! ¡Epa! ¡Epa! ¡EPA! Yeehaw!” ( İspanyolca için “git! Git! Up! Up!”, “Ándale arriba” “acele” anlamına olması amaçlanmıştır olabilir rağmen), Sylvester yakında onun hak edilen ceza alır. Karikatür 1955 kazandı En İyi Kısa Konu (Çizgi Filmler) Akademi Ödülü .

1955 den Hızlı Gonzales kısa film aynı adı.

Speedy soyadı olarak verildi iken Gonzalez de Kedi-Tails (karikatür gösterilen basılı kartvizit üzerine), bu bir ‘s’ ile yazıldığından edildi Speedy Gonzales ileriye. Bugün, daha önce yazım bazen kullanılır.

Freleng ve McKimson yakında hemen aynı şekilde, çizgi film serisi içinde Speedy düzenli düşmanı olarak Sylvester kurmak Chuck Jones eşleştirilmiş olan Wile E. Coyote ve Road Runner onun Road Runner karikatürler. (Genellikle “denilen Sylvester El Gringo Pussygato Speedy tarafından”) sürekli yanlışlıkla büyük miktarlarda tüketen için fare kapanları gelen ağrı ve aşağılanma her türlü acı kediyi neden Fare tarafından alt edildi ve depar edilir Tabasco sıcak sos . Diğer karikatürler kuzeni ile fareyi eşleştirmek Slowpoke Rodriguez , “Tüm Meksika’da yavaş Fare.” Slowpoke düzenli sıklıkta onu ama bir kedi kurtarmak için Speedy gerektiren sorun her türlü içine alır Mexicali Shmoes onun yavaşlık telafi etmek sanki “diye bir silah paketi!” Diyor 1960’ların ortasında, Speedy esas rakibi oldu Duffy Duck .

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.