Taş Medreseli Ülkücüler Amasya'da Bir Araya Geldi

Taş Medreseli Ülkücüler Amasya'da Bir Araya Geldi

Taş medreseliler Amasya'da bir araya geldi. Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı'nın ev sahipliğini yaptığı Taş Medereseliler buluşma etkinliğinde duygusal anlar yaşandı.

Onlar 12 Eylül 1980 Darbesi ile birlikte cezaevlerine dolduruldular. Onlar, hücrelerin soğuk yüzünü ısıttılar. Asimilasyonlar, işkenceler o genç yaşların, ülkü erlerinin dimdik yürüşlerini bozmadı. cezaevlerini birer Taş Medrese haline getiren ülkücüler, darbecilere ve ülkücüleri ortadan kaldırmak isteyen zihniyetlere önemli bir ders verdi. Yaptıkları işkence ve zulümlerle Ülkücüleri yıldıramayan ve bilakis daha da güçlendiklerini gören zihniyetler istedikleri hedeflere ulaşmadı. 

Cezaevlerini birer taşmedrese haline getiren ülkücülerin bir araya gelmesinde önemli derecede çaba ve emek veren, Taş medreseliler Teşkilatı Genel Başkanı Naim Yanık, Samsun Bölgesinden MHP İlkadım Belediye Meclis Üyesi Yurtdaş Kıyak ve Taş Medreseli Ülkücülere ev sahipliği yapan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı'nın katkılarına teşekkür eden Taş Medreseliler, "Bizleri bir araya getiren, özlem gidermemizi sağlayan fedakar arkadaşlarımıza teşekkür ederiz" dedi.

Amasya, Çorum, Tokat, Ordu ve Samsun illerinden buluşma noktası Amasya''ya gelen Taş Medreseliler The Apple Palace’de yapılan toplantıya katıldılar. Taşmedreseliler Toplantısına, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı ve Taş Medreseliler Derneği Genel Başkanı Naim Yanık MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçakve Taş Medreseli Ülkücüler katıldı. Uzun yıllardır birbirini göremeyen ülkücüler hasret giderdiği toplantıda duygusal anlar yaşandı.

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, 12 Eylül’ün Taş Medreseli ülkücüleri Türkiye’nin değişik illerinden katılım sağlayan yüzlerce ülkücü ile bir araya gelmekten son derece mutlu olduğunu belirtti.

Başkan Sarı; "12 Eylül’ün Taş Medreseli ülkücüleri ile Apple Palace Otel’de düzenlenen programda bir araya geldik. Türkiye’nin değişik illerinden katılım sağlayan yüzlerce ülkücü ile bir araya gelmekten son derece mutlu olduk.

Organizasyona katkı sağlayan Taş Medreseli Ülkücüler derneğine ve 12 Eylül zindanlarında ömür tüketmiş tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum." dedi.

Taş Medreseli Ülkücülerin Amasya'da buluşmalarıyla ilgili daha detaylı haberimizi daha sonra tüm ayrıntılarla vereceğiz.

tas-medreseli-ulkuculer-kimdir.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.