Apple Watch Hastalığı Önceden Bilecek! Diyabet Hastalığına Çözüm Kan Şekeri Ölçen Apple Watch'ta Gizli!

Apple Watch Hastalığı Önceden Bilecek! Diyabet Hastalığına Çözüm Kan Şekeri Ölçen Apple Watch'ta Gizli!

Diyabet hastalığı, şeker ölçüm cihazları ile takip edilebiliyor. Apple Watch'ın yeni sürümünde ise şeker ölçümü yapılabilecek. Böylelikle şeker hastalığına sahip olup olunmadığı da anlaşılacak.

Teknoloji devi Apple, giyilebilir teknoloji pazarında elde ettiği başarısını bir adım daha ileriye taşımak için hazırlanıyor. Özellikle Apple Watch serisi akıllı saatler, şimdi de kan şekeri izleme özelliğiyle kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Şirket, bu yepyeni özelliği ile sağlık sektöründeki yerini daha da sağlamlaştırmayı amaçlıyor.

Diyabet Hastalarına İyi Gelecek

Bu konuda çalışmaları hızlandıran Apple, sektör deneyimi yüksek Tim Millet'ı projenin başına getirdi. Millet'ın ekibe katılmasıyla birlikte, projeye yönelik beklentiler de büyük oranda arttı. Amaç, akıllı saat teknolojisini kullanarak özellikle diyabet hastalarının yaşam kalitesini yükseltmek.

Apple Sağlık Uzmanları ile Çalışıyor

Apple, bu özellik için sağlık sektöründen birçok uzmanla iş birliği yapmaya başladı. Hangi metodolojinin kullanılacağı hakkında şu an için net bir bilgi olmasa da, sonucun oldukça etkili bir çözüm olacağı konusunda genel bir iyimserlik hakim.

Yeni Özellik Ne Zaman Çıkacak?

Bu yeni ve devrimci özelliğin ne zaman kullanıcılara sunulacağına dair henüz resmi bir açıklama yapılmış değil. Ancak, projenin hızlı gelişimi ve yeni ekip liderinin atanması, bu tarihin yakın bir zaman diliminde olabileceğine işaret ediyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.