Sosyal Medyada Alkol Yasağı! Twitter'dan Türk Kullanıcılara Özel Uyarı Mesajı!

Sosyal Medyada Alkol Yasağı! Twitter'dan Türk Kullanıcılara Özel Uyarı Mesajı!

Twitter'daki alkol hesapları için uygulanan yasak şaşırttı. Twitter hesabı olanlar belli başlı hesapları takip etmek istediğinde uyarı ile karşılaşıyor. Carslberg Tuborg gibi marka hesaplarında son durum nedir?

Ülkemizde satışı yapılan bazı alkol markalarının sosyal medya hesabını daha önce merak etmiş olabilirsiniz. Eğer Twitter kullanıcısı iseniz bunlara ulaşmanız zor olabilir. Çünkü Türkiye'deki Twitter kullanıcılarına ilginç bir yasaktan söz ediliyor. Bu yasağa göre Heineken, Carslberg ve Tuborg gibi şirketlerin hesaplarını takip edemiyorsunuz.

2017 yılından bu yana düzenli olarak uygulanan yasakla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Bu sefer karşınıza çok daha farklı bir uyarı çıkıyor. Hata meydana geldiğini ve sayfayı yenilemeniz gerektiği uyarısı düzeltildi. Artık "Bu hesabı takip edemezsin. Bu hesap ülkende takip edilemez" uyarısı gösteriliyor.

heineken.jpg

VPN ile Twitter'a bağlanan kullanıcılar ise bu sefer takip etme işlemini gerçekleştirebiliyor. Bu şaşırtan özellik nedeniyle Twitter kullanıcıları son zamanlarda alkol şirketlerini neden takip edemediğini de sormakta. Aynı kuralın Instagram, Facebook ve diğer sosyal medya platformlarında geçerli olup olmadığı merak ediliyor. Ancak Twitter ile aynı yönde adımların atılmadığı ortada.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.