Whatsapp Kanallar Artık Türkiye'de! Yeni Güncellemede Kanallara Abone Olabileceksiniz!

Whatsapp Kanallar Artık Türkiye'de! Yeni Güncellemede Kanallara Abone Olabileceksiniz!

Whatsapp, Kanallar özelliğini Türkiye'de devreye soktu. Bu özellikle beraber kullanıcılar hem kanal oluşturabilecek hem de kanallara abone olabilecek. İşte Türkiye'de de faaliyete geçen Whatsapp Kanallar hakkında merak edilenler...

WhatsApp, Türkiye dahil olmak üzere dünya genelinde kullanıcılara yeni bir özellik sunuyor: WhatsApp Kanallar. Bu özellik, yöneticilerin abonelere sadece metin mesajları değil, fotoğraflar, videolar, çıkartmalar ve anketler de göndermelerine olanak tanıyor. Kullanıcılar böylece favori kişi ve kuruluşlardan güncel bilgilere doğrudan ulaşabilecekler. Instagram'da zaten popüler olan bu tür yayın platformları, artık WhatsApp'ta da karşımıza çıkacak.

Whatsapp Güncellemeler Kısmında Yer Alacak

Kanallar özelliği, WhatsApp'ın arayüzünde "Güncellemeler" adında yeni bir sekmede yer alacak. Burada durum güncellemelerinin yanı sıra takip edilen kanallar da gözükecek, ve bu kısım sohbetlerden tamamen ayrı bir yerde olacak. WhatsApp, kullanıcıların ilgi alanlarına uygun kanalları kolayca bulabilmeleri için bir arama dizini oluşturuyor. Ayrıca, e-posta veya çevrimiçi bağlantılar yoluyla da kanallara erişilebilecek.

Whatsapp Kanallar Kriterlere Göre Sıralanacak

WhatsApp, kanallar özelliğini lansman yapmadan önce on farklı ülkeden gelen kullanıcı geri bildirimlerini incelemiş ve bu doğrultuda birkaç yeni güncelleme eklemiş. Artık kanallar, kullanıcının bulunduğu ülkeye göre filtre edilebilecek ve popülerlik veya aktivite durumuna göre sıralanabilecek. Kullanıcılar, gönderilere emojilerle tepki bırakabilecekler, fakat bu tepkiler diğer kullanıcılar tarafından görülemeyecek.

Gizlilik konusunda da adımlar atan WhatsApp, kanal yöneticileri ve takipçiler arasında kişisel bilgilerin paylaşılmayacağını belirtiyor. Kanallardaki gönderiler otomatik olarak 30 gün sonra silinecek ve yöneticiler bu süre zarfında gönderilerini düzenleyebilecekler. Ayrıca, yöneticiler mesajların ekran görüntüsünü alınmasını ve iletilmesini engelleyebilecekler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.