Whatsapp Reklamlı mı Olacak Tartışmasına Yanıt! META Resmi Açıklama Yaptı!

Whatsapp Reklamlı mı Olacak Tartışmasına Yanıt! META Resmi Açıklama Yaptı!

Yeni güncellemeyle beraber Whatsapp'ta reklam çıkacağına yönelik iddialar gündemi sarstı. META ise Whatsapp uygulamasının gidişatı hakkında konuştu. Söz konusu iddialara da değindi. Whatsapp'ta reklam mı çıkacak?

Son zamanlarda, Meta'nın sahip olduğu popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın kullanıcılarından abonelik ücreti almayı ve uygulama içinde reklam göstermeyi düşündüğü konuşuluyordu. Ancak WhatsApp yetkilileri, bu tür bir değişiklik yapmayı planlamadıklarını net bir şekilde ifade etti.

Whatsapp Resmi Açıklamada Bulundu

WhatsApp'dan yapılan resmi açıklamada, bu tür bir abonelik veya reklam modeli üzerinde çalışmadıklarını ve bu tür değişikliklerin gelecekteki planlarında yer almadığını belirtti. Şirket, "Her türlü söylentiye yanıt veremeyiz, ama şu an için böyle bir şey düşünmüyoruz" dedi.

Ücretsiz Hizmete Devam

2014 yılında, o zamanlar Facebook olan şimdi ise Meta'nın sahibi olduğu şirket tarafından 19 milyar dolar karşılığında satın alınan WhatsApp, o günden bu yana kullanıcılara ücretsiz bir hizmet sunuyor. Dolayısıyla, son dönemde gündeme gelen abonelik ücreti veya reklam gösterme iddiaları, kullanıcılar arasında ciddi bir endişe ve tartışma yaratmıştı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.