Whatsapp Ses Kaydıyla Durum Paylaşma Özelliğini Getirdi! Sesinizi Durum Olarak Paylaşacaksınız!

Whatsapp Ses Kaydıyla Durum Paylaşma Özelliğini Getirdi! Sesinizi Durum Olarak Paylaşacaksınız!

Whatsapp'ın yeni özelliğini duyanlar şok olup kalıyor. Çünkü artık mikrofona konuşarak durum paylaşabileceksiniz. Görsel veya video kullanmadan durum paylaşma özelliği daha şimdiden ilgi çekti. Bu yeni özellik, Türkiye'de de aktif olarak kullanıma açık.

Whatsapp, yeni bir özellik ile akılları çelmeyi başardı. Oldukça tepki çeken ve bir o kadar da ilgilenilen yeni özelliğe dair neler biliyoruz? Normalde görsel veya video paylaşımı yapılabilen hikaye özelliği, artık sesli duruma dönüştü. Ses kaydınızı alarak siz de bunu durum üzerinden herkese veya belirlenen kişilere paylaşabilirsiniz.

Mikrofona Söyledikleriniz Duruma Aktarılıyor!

Kişisel veya grup sohbetlerinde paylaştığınız sesli konuşmalar, oldukça pratik bir şekilde iletişim kurmanızı sağlıyor. Ancak Whatsapp'ın bu özelliği durum aracılığıyla paylaşabileceğinizi duyurması bambaşka bir gelişme. Özellik ilk başlarda farklı algılanacak olsa bile zamanla  herkesin alışacağı düşünülüyor.

whatsappdurum.jpg

Türkiye'de de Kullanılabiliyor!

Özellik Mart ayından beri beta sürecindeydi ve bazı ülkelerde deneme amaçlı kullanıma sunulmuştu. Şimdi ise Türkiye'de de aktif olarak sesli durum özelliğini kullanabilirsiniz. Daha fazla bilgi için sizler de Whatsapp uygulamanızı açın ve hemen test etmeye başlayın. Durumunuzu herkese göndermek zorunda değilsiniz. Öncelikli olarak belirli kişilere veya ayarlamanıza bağlı olarak tüm kişilere görülebilir yapabilirsiniz. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.