Tester Parfüm Almanın Yeni Hali TesterParfumAl.Com

Tester Parfüm Almanın Yeni Hali TesterParfumAl.Com

Sizler için hazırladığımız parfüm listemize geçmeden önce parfüm kokularının alt ve üst notlarından bahsetmek isteriz.

Parfümler üç notadan oluşmaktadır. Bunlar alt nota, orta nota ve üst nota olarak adlandırılmaktadır. Parfümlerin üst notaları sıkıldığı anda hissedilen ve etkisi birkaç dakika süren kokulara verilen isimdir. Tepe noktası olarakta adlandırılan bu koku kademesi parfüm alırken dikkat edilmesi gereken ama etkisi göz önünde bulundurulması gereken kokuları barındırır. En güzel modeller için https://www.testerparfumal.com/ buradan detaylı olarak bakabilirsiniz.

Orta notalar ise üst notalarda hakimiyet süren kokulardan sonra hissedilen ve süre olarak daha uzun hissedilen kokulara verilen addır. Orta notalar parfüm tercihlerinde en çok dikkat edilen bölümdür. Uzun süreli olarak kaldığı ve hissedildiği için parfüm tercihi yaparken bu notada yer alan kokulara dikkat edilmelidir. Alt notalar olarak adlandırılan ve baz nota olarakta bilinen kokular parfümde derinlemesine yer eden kokulardır. Bu kokular alt ve orta notalara nazaran daha uzun süre kalmakta ve gün boyu hissedilmektedir. Orta notalar kadar önemli olan ve parfümün derinliğini veren alt nota kokular parfüm tercihinde dikkate alınmalıdır.

Alçak gönüllü ancak sofistike, sade fakat lüks bir koku.. Mis gibi turunçgil notaları ile başlayan parfüm sümbül, ylang-ylang, portakal çiçeği ve yasemin notaları ile taçlanıyor. Sandal ağacı ve musk notaları taze ve canlı yönü olan bu parfüme zarif ve zengin bir bitiş ekliyor.

Üst Nota: Turunçgil Orta Nota: Sümbül, Ylang-Ylang, Portakal Çiçeği, Yasemin Alt Nota: Sandal Ağacı, Musk

Ananas, zambak ve sümbül olarak çiçek ve meyve notaları ile başlayan, yasemin ve turunçgille devam eden ve kapanışını güçlü ve kadınsı vanilya, misk notaları ile yapan bu parfüm tatlı romantik havası ile sizi kendine çekecek.

Üst Nota: Ananas, Zambak, Sümbül Orta Nota: Yasemin, Turunçgil Alt Nota: Vanilya, Misk

Muhabbet çiçeği notaları ile açılış yapan parfüm, menekşe, gül ve şeftali çiçeklerinin zarif uyumu ile taçlanırken adeta her kademesinde farklı bir bahar kokusu ile karşınıza çıkıyor.

Üst Nota: Muhabbet Çiçeği, Adaçayı, Mandalina Orta Nota: Menekşe, Gül, Şeftali Alt Nota: Musk, Sandal Ağacı, Musk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.