• BIST 90.529
 • Altın 213,718
 • Dolar 5,3738
 • Euro 6,0725
 • İstanbul 13 °C
 • Ankara 5 °C
 • Yozgat 3 °C
 • İzmir 13 °C
 • Adana 14 °C
 • Bursa 10 °C

Trump Yönetimi!

Fikri ATILBAZ

Trump, açıklamaları ile kafa karıştırıyor, hem de ne kadar totaliter olduğunu, despot olduğunu açıklıyor. Trump'a bunun için kızamayız diyebilirsiniz. Bu da sizin onun yanında durmayı tercih etmenizle ilgilidir. Yoksa böyle bir istekte bulunmak koskoca dünya devi bir ülkenin vatandaşlarına nasıl yakışır? Amacınız ne? Herkesçe açık dünya ülkesi ve yöneticilerinin ifadesiyle özgürlükler ülkesi kendi öz başkanı tarafından böyle bir hitaba, nasıl oluyor da mahsur kalıyor. İlginç bir durum! Çok ilginç ve yavan… Yavanlığı şurada, Trump bu açıklamayı, ülkesini çok sevdiğinden değil, bu ülkelerdeki Müslümanların terörist olduğuna inanıyor ve ülkesini sözde koruyor, işte bu yüzden çok büyük bir yavanlık taşımaktadır.

Bu çağdaş yüzün, çağdaş tutumunu tüm dünya birlik olmuş seyrediyoruz. Kimimiz alkışlıyor, kimimiz olur mu böyle şey diyoruz. Ama bir gerçek var, ne yaparsak yapalım sesimizi fazla çıkaramıyor, olduğunca kabulleniyor, haklı ya da haksız diyenlere bakıyoruz.

Kimimiz dünya devi olmuş bir ABD Başkanını çılgınca alkışlıyor, kimimiz bu sümsük mü dünyayı yönetecek diyoruz. Gerçek şu ki, kabul edelim, etmeyelim bu Trump, ABD'nin şimdiki resmi başkanı. Yani söyledikleri alelade söz olarak kabul edilmeyecek, ABD katının söylemiş olduğu söz olarak kabul edilecek. Zaten Trump bu davranış biçimiyle, kendince doğruyu söylüyor ve böylece aşlından gerçeğini doğruca ortaya koyuyor olacaktır.

Dünya yeni bir dünya liderinin akla hayale gelmeyecek sözleriyle karşılaşmış ve onun akla hayale gelmeyecek sözlerini yemekle meşguldür. Adam ülkesini koruyor ne var bunda diyemeyiz. Ülkesini yine koruyabilir insan. Ve bu arada karşı olduğu noktaları ortaya koyarak söyleyeceğini söyler. Gerçek olan budur! Ancak duruşunu net olarak ortaya koyan ve dünyayı sömürmeyi görev olarak üslenen bir Amerikan başkanının itiraf edeceği tamamen gerçek olan nedenlerini dinlemek hepimizi mutlu edecektir. Hem bu sözleri söyleyecek hem de kendinizce goğru addettiğiniz şeyleri yapacaksınız. Ne yazık ki öyle bir dünya yok sayın Trump!

Dünya, Amerikanın adımları üzerine dönmüyor; fakat Amerika'nın bu tavrını bilmek zorundayız. Bu Müslüman düşmanlığının nedenlerini bilmek mecburiyetindeyiz. Buradan çıkacak tek bir iyi nokta, Fetö'nün niyetinden dolayı, Türkiye'nin başına ne dertler açacağının görülmesi olacaktır. Bilmeden, istemeden olsa da Türkiye böyle bir durumdan yararlanmayı bilmelidir. Bizimle birlikte olanlar bize karşı özellikle açık olmalıdır. İstediğimiz, maskesiz davranmalarıdır. Şu an Trump'un tutumu maske takmadan hareket etmesini gerektirdiği için hep beraber dünyanın başına ne biçim bir Amerikalının bela olduğunu göreceğiz!

Bu da bizim nasıl bir Amerikalı başkan beklediğimizi, ayrıldığımız noktaları, Amerika'ya bir başkan beklediğimizi, Allah'ın kulu olması gerektiğini, her anlamda insan olması gerektiğini bekliyoruz. Feto konusunda vereceği kararlarla ne kadar doğrucu olduğunu Amerika'yla beraber, tüm dünyayla birlikte görecek ve doğru adam ya da yanlış adam diye hükmümüzü vereceğiz.

Yalnız bu işlerin sadece ve sadece Müslüman düşmanlığı yapmakla gerçekleşmeyecektir. Önemli olan konulara nasıl baktığıdır. Bu bakış açısını olaylar üzerine verdiği kararlar üzerinden değerlendirecek, Trump'a iyi ya da kötü bir lider yakıştırması yapacağız. Biz, sadece Müslümanlara yaklaşımıyla olaylara bakmayacağız.

Sağlıcakla kalın!  

 

Fikri ATILBAZ

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
  yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Ülkücü Medya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.