Trump'tan S-400'leri tamamen kaldırın teklifi! Erdoğan bakın ne cevap verdi

Trump'tan S-400'leri tamamen kaldırın teklifi! Erdoğan bakın ne cevap verdi

Trump'tan S-400'leri tamamen kaldırın teklifi! Erdoğan bakın ne cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump'ın kendisine Patriotlar karşılığında S-400'lerin tamamen kaldırılması teklifinde bulunduğunu, kendisinin de bunu egemenlik haklarımız üstünde bir tasarruf olarak gördüğünü ve doğru bulmadığını söylediğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beyaz Saray'da ABD Başkanı Donald Trump'la görüşmesinin detaylarını dönüş yolunda gazetecilerle yaptığı söyleşide açıkladı. 

Trump'tan S-400'leri kaldırın teklifi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump ve Oval Ofis'e davet edilen 5 senatörle S-400 konusu konuştuğunu söyledi. Başkan Trump'a F-35'lerin müşterisi değil ortağı olduğunu hatırlatan Erdoğan, "Savunma kaynaklarımızı çeşitlendirmek de ulusal çıkarlarımızın ve egemenlik haklarımızın bir gereğidir" dedi. Uygun şartlarda verilmesi durumunda Patriotların da alınabileceğini Trump'a ileten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Patriotları alırken S400’ü tamamen kaldırma teklifini biz egemenlik haklarımız üzerinde bir tasarruf olarak görüyoruz ve kesinlikle doğru bulmuyoruz. Aynı şeyi Yunanistan için bugüne kadar hiç söylemediniz. Şu anda Yunanistan’da S-300 var. Orası için hiç böyle bir ses çıkmadı. Orası için böyle bir adım atmıyorsunuz.” dediğini belirtti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.