Engin Alan Paşa'dan Ermenistan'ın Durumuna Müthiş Teşhis

Engin Alan Paşa'dan Ermenistan'ın Durumuna Müthiş Teşhis

Emekli Korgeneral Engin Alan, Azerbaycan ile Ermenistan arasında çıkan çatışmanın neticesinin ne olacağı hakkında, beş ay önce söylediklerinin birer birer ortaya çıktığını söyledi.

Azerbaycan ile Ermenistan arasında çıkan çatışmanın neticesinin ne olacağı hakkında 5 ay önce yaptığı tahminlerin aynen çıktığına dikkat çeken Emekli Korgeneral ve 24. Dönem MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan, Ermenistan'da Paşinyan'a karşı gerçekleştirilen darbe girişiminden sonra yaptığı açıklamada, iç istikrarsızlık ve kaosun daha da artarak devam edeceğini söyledi. 

ENGİN ALAN PAŞA'NIN EYLÜL AYINDA YAPTIĞI DEĞERLENDİRME

Azerbaycan ile Ermenistan arasında Karabağ'da çıkan çatışmayla ilgili 29.09.2020 tarihinde değerlendirmelerde bulunan Emekli Korgeneral Engin Alan, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ''Askeri ve siyasi tek çözüm nettir. Ermenistan ya Karabağ ve işgal ettiği Azerbaycan topraklarını terkederek kendi sınırlarına çekilecek, ya da darmadağın olacak, mevcut Ermenistan yönetimi çökecek ve iç istikrarsızlıkla karşı karşıya kalacaktır.'' demişti.

ENGİN ALAN PAŞA'NIN KASIM AYINDA YAPTIĞI DEĞERLENDİRME

Azerbaycan ile Ermenistan arasında devam eden çatışmayla ilgili 11.11.2020 tarihinde tekrar değerlendirme yapan Emekli Korgeneral Engin Alan, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ''Azerbaycan’ın zaferinden sonra,”Ermenistan rejimi çökecek ve iç istikrarsızlıkla karşı karşıya kalacak”demiştim. (29-09-2020) Öyle de oldu. Rusya’ya dua etsinler! Bundan sonrasını soranları duyuyorum. Cevap uzun. Yer yetmez. Tek cümle ile; Siyasi, askeri, jeopolitik her şey olur.'' demişti.

ENGİN ALAN PAŞA'NIN YENİ YAPTIĞI DEĞERLENDİRME

Azerbaycan ile Ermenistan arasında çıkan çatışmanın neticesinin ne olacağı hakkında 5 ay önce yaptığı tahminlerin aynen çıktığına dikkat çeken Emekli Korgeneral Engin Alan, Ermenistan'da Paşinyan'a karşı gerçekleştirilen darbe girişiminden sonra sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ''Azerbaycan karşısında perişan olan Ermenistan’ın 'Darmadağın olacağını, iç istikrarsızlıkla karşı karşıya kalacağını, kaos ve kargaşa yaşayacağını' 5 ay önce söyledik. Öyle de oldu! Arkası da gelecek.'' dedi.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.