TÜRK FEDERASYONUNDAN: ALMANYA PARLAMENTOSU'NA SERT TEPKİ

TÜRK FEDERASYONUNDAN: ALMANYA PARLAMENTOSU'NA SERT TEPKİ

Almanya Türk Federasyon (ATF) Genel Başkanı Sayın Şentürk Doğruyol, Almanya Federal Meclisi’nde onaylanan Sözde Ermeni Soykırım karar tasarısını kararlılıkla reddettiklerini yayınladığı basın açıklamasıyla duyurdu.

ATF Genel Başkanı Sayın Şentürk Doğruyol’un, Almanya Federal Meclisi’nde onaylanan Sözde Ermeni Soykırım karar tasarısı ile ilgili basın açıklaması şöyle:

FEDERAL ALMANYA PARLAMENTOSU BUGÜN BÜYÜK BİR YALANA İMZA ATMIŞTIR
Federal Almanya Parlamentosu bugünkü oturumunda büyük bir yalan olan „Ermeni Soykırım“ yasa tasarısını kabul etmiştir.
Yarım asırı aşkın bir süredir Almanya’ya sosyal, kültürel, siyasi, sportif ve ekonomik alanlarda önemli katkıları bulunan biz Türklerin bu kararı kabul etmesi ve iyi niyetli görmesi mümkün değildir; Avrupa Türklüğü rencide edilmiştir.
1915 olayları ile ilgili bize göre yok, ama anlaşılmayan taraflarının tarihçiler tarafından değerlendirilmesi gerekliliği vurgulanmışken ısrarla sözde soykırımı; Cumhurbaşkanı ve kiliselerin beklentisi doğrultusunda, Federal hükümet ve mecliste grubu bulunan partilerin karar altına almış olması Almanya’yı mahcup edecek tarihi bir hatadır.
Biliyoruz ki; bu iddia Almanya’da geçmişte de çok defa gündeme gelmiş ancak değişik gerekçelerle ertelenmiştir. 
Öyle ki; bugün onaylanan kararı meclis gündemine taşıyan Yeşiller Partisi eş başkanı Cem Özdemir 2001 yılında yayınlanan makalesinde, „1915’te yaşanan olaylar ile ilgili Federal Meclis’in karar alması büyük bir hata olacaktır“ düşüncesini savunmuştur. Bu zata soruyoruz, şimdi ne değişti de Türk Milleti’ne düşmanca bir tavır ile geçmişte hata olarak gördüğünüz meseleyi bugün meclise taşıdınız?
Bir sözümüz de Federal Meclis üyesi Türk kökenli milletvekillerine olacaktır. Meclisteki oylamada Türk Toplumunun beklentilerini dikkate almayarak sözde soykırım iddiasına onay veren Türk kökenli milletvekilleri Türk Toplumunu hayal kırıklığına uğratmıştır. Hatırlatırız ki; her seçim öncesi Türk seçmenin oyunu alabilmek için vurguladığınız „sizin sesiniz olacağız“ ifadeleri bu tutumunuzla boşa çıkmış ve yalan olduğu anlaşılmıştır. 
Özetle Federal Meclisin onayladığı sözde soykırım yasa tasarısı gerçekleri yansıtmadığı gibi hakikatleri değiştirmesi de mümkün değildir.
Hakikat odur ki; 
- Türk Milleti’nin şanlı tarihinde soykırım gibi insanlık dışı bir uygulaması olmamıştır. 
- Dünya insanlığı, soykırım gibi insanlık dışı olayı nazi Almanya’sının uygulamaları ile tanımıştır. 
- Almanya’da yaşayan Türklerin Federal Parlamentoya olan güveni sarsılmıştır. 
- Bu karar Almanya’da yaşayan Türklere karşı var olan önyargıyı artıracak, uyum çalışmalarını aksatacağı gibi yarım asırlık emeğe de saygısızlıktır. 
Bilinmelidir ki; Türk Federasyon ve mensupları, Türk Milleti’nin haklı davasının dün olduğu gibi bundan sonrada aynı kararlılık ve inançla yanında olacaktır.
Almanya Türk Federasyon olarak Federal Parlamentonun bu gerçek dışı kararını şiddetle kınıyor, tarihi gerçeklerle yüzleşip kararından dönmesini bekliyoruz. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ŞenTürk Doğruyol
Genel Başkan

Kaynak:ÜlkücüMedya

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.