Ahmet Alperen Cengiz

Ahmet Alperen Cengiz

TÜRKÇÜLÜK VE İSLÂM

Teknoloji gelişti, bilgiye artık çok kolay ulaşabiliyoruz. Ama halen bu nimetleri kullanmayıp neyin ne olduğunu öğrenmemeye inat eden kişiler var.

Bazı bilgileri genel tekrar ederek meseleye değinmek çok faydalı olacaktır.

Türkçülük, ırkçılık değildir. İslâm ırkçılığı yasaklamış, Peygamber Efendimiz (s.a.v) "Kişi kavmini sevmekle ayıplanamaz." demiştir.

Türkçülük; Türk milletinin tüm değerlerine sahip çıkmayı öngörmüştür. İslâm, Türklerin milli dini olmuş ve Türkçülük milli olan herşeye sahip çıkarak, İslâmiyet'e en büyük hizmeti edebilme gayesi gütmüştür.

Bir takım cereyanlar Türkçülüğü İslâmiyet'ten, İslâm'ı Türklerden ayırmaya çalışıyor ve Türkçülüğü din dışı olarak nitelendirmek istiyorlar. Elbette bu okların direkt hedefi Ülkücülerdir. Çünkü Türkçülüğü aşırıya kaçmadan, İslâmi bir çizgide izleyen tek cereyan Ülkücülüktür.

Maalesef bazı hoca görünümlü insanlarda bu organize projeye alet olmuştur. Oruç tutan Hristiyanlara sevap vaadeden Mustafa Karataş'a tavsiyem önce kendi haramlarını gözden geçirsin, sonra Ülkücülere laf söylesin.

Türkçülüğü din dışı bir ideoloji olarak lanse etmeye çalışan bazı laboratuvar milliyetçilerinin ekmeğine bal sürecek söylemlerde bulunan sözüm ona hocalar ile laboratuvar milliyetçileri istedikleri kadar Türklük ve İslamiyet düşmanları yapabilirler.

Ülkücüler Türklük gurur ve şuurunu, İslâm ahlâk ve fazileti ile beraber yaşayarak, Türkçülüğü ırkçılık yapmadan, dünyayı adalet ve huzur ile yönetmeyi idealleştirmiştir. Türkçülüğümüzü İslâm'ın emir ve telakkilerine uygun bir şekilde Anadolu'un topraklarına nakış nakış kanla sulamış ve üzerinde çürümeyecek nice ülkü çiçekleri yetiştirmiştir.

Arvasi Hoca'nın bir sözü, bu meseleye verilecek en kısa ve en güzel cevap olacaktır:

 

"Hayretle gördüm ki, bu ülkede Türk kelimesinden ürkenler var. Yine hayretle gördüm ki, bu ülkede İslam kelimesinden ürkenler var. Ve yine ürpererek gördüm ki, bu ülkede Türk ve İslam kelimelerinin yan yana gelmesinden dehşete kapılan kişi ve çevreler var. "

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.