TÜRKMENLER’E KARDEŞ DESTEĞİ DEVAM EDİYOR

TÜRKMENLER’E KARDEŞ DESTEĞİ DEVAM EDİYOR

Etimesgut Belediyesi, 50 Türkmen aileye daha gıda, giyim ve eşya desteği sağladı

Etimesgut Belediyesi, Irak ve Suriye’deki iç karışıklık nedeniyle Türkiye’ye sığınan Türkmen ailelere yönelik yaşam desteğini sürdürüyor. İlçede ikamet eden Türkmen ailelere düzenli olarak gıda yardımı yapan belediye, ev eşyası olmayan ailelere de destek oluyor.

EŞYA VE GIDA DESTEĞİ

Duyarlı vatandaşların Şefkateli Çarşısı’na bağışladığı eşyalar, ihtiyaç duyulan Türkmen ailelere ulaştırıldı. Aileler, Şefkateli Çarşısı’na gelerek evinde ihtiyaç duyduğu eşyaları seçtiler. Eşyalar arasında buzdolabı, çamaşır makinası, bulaşık makinası, televizyon, halı, kilim ve benzeri ev gereçleri yer alıyor.

DESTEĞİMİZ SÜRECEK

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Irak ve Suriye Türkmen bölgesinden savaş nedeniyle Türkiye’ye sığınan soydaşlarımıza her türlü desteği sağladıklarını söyledi. Demirel, “Evleri, ocakları, yurtları dağılmış, dağıtılmış ve ana vatanlarından adeta savrulmuş Türkmen kardeşlerimizin maddi ve manevi olarak her zaman yanlarındayız. İlçemizde ikamet eden kardeşlerimizin barınma, gıda, ısınma, sağlık gibi temel ihtiyaçlarını karşılama noktasında yardımcı oluyoruz. Yardımlarımız düzenli olarak devam edecektir” dedi.

tukmen-yardim-(2).jpg

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.