Adana Ülkü Ocakları 23 Nisan’ı Çocuklarla Geçirdi

Adana Ülkü Ocakları 23 Nisan’ı Çocuklarla Geçirdi

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Adana Ülkü Ocakları Başkanı Soner Deniz ve yönetimi gün boyunca çocuklarla birlikte doyasıya bayramı yaşadı.

23 Nisan’da yaşanan küçük başkanlara makamların devredilmesi geleneği bozulmadı. Bu bayramda Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Soner Deniz’in koltuğuna İl Yöneticisi Mehmet Gürlek'in oğlu Ahmet Gürlek otururken, Ülkü Ocakları Adana İl Bayanlar Birimi Başkanı Zehra Aydın’ın koltuğuna Minik Asena Azra Dilşah oturdu.

TÜYAP Adana Fuar Alanında çocuklarla buluşan Ülkü Ocakları Adana İl Başkanlığı binlerce çocuğa boyama kitabı, balon, bayrak, hikaye ve şiir kitabı dağıttı. Dağıtım sırasında standı ziyaret eden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'de çocuklara boyama kitabı verdi.

Fuar alanı sonrası Onkoloji servisini ziyaret eden İl Başkanı Soner Deniz, hasta çocuklara boyama kitabı ve tıbbi malzeme hediye edip geçmiş olsun dileklerini iletti.

Programlar sonrası açıklama yapan Soner Deniz;

"23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bize yeni bir vatan ile yeni bir tarih bırakan mübarek şehitlerimiz ve fedakâr gazilerimizin yavrularını hiç olmazsa yılda bir gün sevindirmek için Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm Dünya çocuklarına kazandırdığı çok kıymetli bir armağanıdır.

Aziz milletimizin yokluklar ve güçlükler içerisinde istiklal mücadelesinde gösterdiği azim ve kararlılık, bugün daha çağdaş bir Türkiye için ortaya koyduğumuz çabanın da ilham kaynağıdır

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere milli mücadelede emeği geçenleri rahmetle anar, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 96. yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum." dedi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.