Adana Ülkü Ocakları Şehitlerimiz ve Ailelerini Unutmadı

Adana Ülkü Ocakları Şehitlerimiz ve Ailelerini Unutmadı

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Adana İl Başkanlığı aziz vatanımız uğruna gözlerini bile kırpmadan şahadete yürüyen kahraman Asker ve Polislerimiz için “Aziz Şehitlerimizi Anma” adı altında program düzenleyerek şehitlerimizin ruhlarını yâd etti.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Adana İl Başkanlığı “Birlik ve Beraberlik Şöleni”ne hazırlanırken, peş peşe gelen şehit haberleri sonrasında, İl Başkanı Soner DENİZ’in yapmış olduğu açıklama ile şehitlerimizin aziz hatıraları üzerine, etkinliklerini iptal etmişti.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Adana İl Başkanlığı, Türk milletinin bu acı gününde sadece yapılacak olan programın iptaliyle kalmadı, aynı zamanda ivedilikle aziz vatanımız uğruna gözlerini bile kırpmadan şahadete yürüyen kahraman Asker ve Polislerimiz için “Aziz Şehitleri Anma” programı düzenleyerek şehitlerimizin ruhlarını yâd etmişlerdir.

Program Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Adana İl Başkanı Sayın Soner DENİZ Beyefendinin konuşmasıyla başlayıp çeşitli aktivitelerle devam ederek Kur’an-ı Kerim tilaveti ve mevlit okunmasıyla son bulmuştur. Programa Şehit Aileleri Dernekleri ve Şehit Aileleri,Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Yusuf BAŞ Beyefendi ,İl Başkan Yardımcıları,İlçe Başkanları ile bütün İlçe Teşkilatları, Adana Demir Spor Başkanı Sedat Sözlü Adana Büyükşehir Belediyesinin Bürokratları’nın da katılımıyla gerçekleşen program, Şehitlerimiz için saygı duruşu,İstiklal Marşı ile başladı.

14568228_574001859451572_5246782293343581564_n.jpg

İlahi Dinletisi, Semazen Gösterisi ve Kuran-ı Kerim Tilaveti ile devam eden programda,

Söz alan Soner DENİZ;

“Aziz dava arkadaşlarım, değerli şehit ailelerimiz ve yakınları, kıymetli misafirlerimiz,

Bugün manevi bir görevi saygı, şükran ve dualarla yerine getirmek üzere burada toplanmış bulunuyoruz.

Kanları ile bu vatanı ayakta tutan, Türkiye’nin bulunduğu bu karmaşık dönemde verdikleri mücadele ile şahadete ulaşan kahraman şehitlerimizi anıyoruz. Şehitlerimizin muhterem hatıralarını paylaşıyor, onların arkalarından bize düşen görevimizi yerine getirmekten şeref ve onur duyuyoruz.

Türk milletinin uzun bir tarihi ve derin bir kültürü vardır. Bu emaneti geleceğe taşımak, gelecek nesillere aktarmak bizler için milli ve kutsal bir görevdir. Büyük milletimiz dünyanın en çetin coğrafyasında, bin yıldır bölünmeden, dağılmadan, yıkılmadan ayakta kaldıysa, bu her şeyden önce içinden çıkardığı fedakâr nesiller, kahraman şehitler sayesindedir. Bu ülke, kendilerini vatan uğruna feda edebilen, rahatı ve bencilliği ellerinin tersi ile iten soylu dava insanlarının eseridir. Çünkü kahraman milletimiz için hayat, ömür süresinden ibaret değildir.

14731190_574003382784753_1645098369741533741_n.jpg

Bu ülkede şehitler boşuna toprak olmadı. Analar boşuna ağlamadı. Geride kalanlar boşuna gözyaşı dökmedi. Evlatlar boşuna yetim kalmadı. Şehitlerimize cennetin kapıları ardına kadar açık, emanetleri sonuna kadar sahiplidir. Bu ülkenin güvencesi dün şehitlerimizdi, bugün artık bizleriz.

Bu duygu ve düşüncelerle burada toplanmamıza vesile olan kahraman şehitlerimize, Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Kabirleri nur, mekânları cennet olsun. Ruhları şad olsun. Allah birliğimizi, dirliğimizi ve bütünlüğümüzü bozmasın. Rabbim hepsinden ayrı ayrı razı olsun.” İfadelerini kullandı.

Halkın da yoğun ilgi gösterdiği programı Şehit aileleri de memnuniyetle karşıladı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.