ADANA ÜLKÜ OCAKLARINDAN 10 NİSAN POLİS GÜNÜ MESAJI

ADANA ÜLKÜ OCAKLARINDAN 10 NİSAN POLİS GÜNÜ MESAJI

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Adana İl Başkanı Yunus UZUNLULAR, 10 Nisan Polis teşkilatının 170.yılı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Uzunlular mesajında şöyle dedi:

170. kuruluş yıl dönümünü kutladığımız Emniyet Teşkilatı; Vatanımız ve Milletimizin bölünmez bütünlüğünü, halkımızın huzur ve mutluluğunu, can ve mal güvenliğini sağlamak, insan hak ve özgürlüklerini korumak için dünden bugüne yoğun bir şekilde çalışmaktadır. Gece demeden, gündüz demeden toplumun huzuru ve refahı için uykusuz kalan, ailelerini ihmal eden ancak önceliğimiz “Vatan” diyen polislerimiz her türlü övgüye layıkdır.

Türk devletinin kurucusu ve Cumhuriyeti ilan etmeyi başaran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Polis’e önem vermiş ve iyi bir polisin nasıl olması gerektiğini şu sözleriyle ifade etmiştir: “Polis, kanun adamıdır. Ona her zaman saygı göstermeli ve itaat etmelidir. Polis, asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şefkatli olmalıdır” “Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır.”

Bu vesileyle, ilimiz genelinde görev yapan tüm polislerimizin haftasını ve polis teşkilatımızın 170. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum. Çalışmalarınızda üstün başarılar dilerim. Ayrıca gösterdikleri hassasiyetten dolayı fedakâr eşlerine ve çocuklarına teşekkür ediyorum. Görevlerini kahramanca yerine getirirken Şehit olan polislerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizden hayatta olanlara sağlık ve uzun ömürler diliyorum.

 

Yunus UZUNLULAR
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Adana İl Başkanı

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.