Adana Ülkü Ocakları'ndan 29 EKim Mesajı

Adana Ülkü Ocakları'ndan 29 EKim Mesajı

Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının 19 Mayıs 1919'da samsun'da başlattıkları kut'lu bağımsızlık yürüyüşü 29 Ekim 1923'de Cumhuriyetin ilanı ile zirveye ulaşmıştır.

Aziz Milletimiz, bağımsızlığına göz diken iç ve dış düşmanlara karşı verdiği kararlı ve onurlu mücadele ile kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin söz sahibi olamayacağını kanıyla ve canıyla göstermiştir. Milletimizi sömürge durumuna getirmek isteyenlere karşı verdiği bağımsızlığını elde etmiş 29 ekimde cumhuriyeti ilan etmiştir.
 
Cumhuriyet; fikren, zihnen ve vicdanen hür nesilleri hedefleyen milli irade ve egemenliği şart koşan, halkı yönetime ortak eden ideal yönetim biçimidir. 
 
2023 Lider ülke Türkiye hedefiyle Bilge Liderimiz sayın Devlet Bahçeli bey Cumhuriyetin 100. yılında milliyetçi kadroların oluşması için yol haritası çizmiş ülkü ocaklılar olarak bizlerde liderimizin emrinde gösterdiği hedeflere emin adımlarla ilerlemekteyiz. 
 
Gazi Mustafa Kemal " Ey yükselen yeni Nesil.! İstikbal sizsini. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz." Vecizesinde yer alan nesil tarihin her döneminde Türk Milliyetçileri olmuştur. 
 
Ülkücü-milliyetçi nesil Malazgirt'de Alparslan, İstanbul'da Fatih, Çanakkalede Seyid onbaşı olarak destansı Türk tarihinde ümidin adı olmuşlardır. Geçmişin şerefli sayfalarından geleceğin verimli zamanlarına koşan eşsiz kahramanlardır. 
 
Ülkü ocaklılar olarak bizler de hak bildiğimiz yolda ilerleyerek Türk gibi düşünen Türk gibi yaşayan nesiller yetişmesine destek olarak Cumhuriyet koruyacağız, onu ilelebet muhafaza ve müdafaa edeceğiz... 
 
Sözlerime son verirken;
Başta Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve cennet vatanımız için canlarını veren şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun. 
 
Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun.
Ne mutlu Türküm diyene..

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.