Adana Ülkü Ocakları'ndan 30 Ağustos Mesajı

Adana Ülkü Ocakları'ndan 30 Ağustos Mesajı

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Adana İl Başkanı Soner Deniz 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI: TÜRK’ÜN GÜCÜNÜN TÜM DÜNYA’YA İLANIDIR

İstiklal mücadelemizin zaferle taçlanışının 94. yılını büyük bir coşkuyla kutlayacaklarını belirten Başkan Soner Deniz’’26 Ağustos 1071 tarihinde önde yalın kılıç Türkmen Başbuğu, ardında Oğuzun elli bin Tuğu ile şanlı Anadolu tarihimiz başlamış 30 ağustos 1922 de Başkomutan Mustafa Kemal  Atatürk ve kahraman silah arkadaşları ile Büyük Taaruz Meydan Muharebesini kazanarak tüm dünyaya Türkün gücünü bir daha göstermesiyle taçlanmıştır’’ dedi.

30 AĞUSTOS, HAK’KIN BATILI YERLE BİR EDİŞİNİN TARİHİDİR.

30 Ağustos Zaferi emperyalist güçler tarafından milletimiz aleyhine kurguladığı oyunları bozduğunun altını çizen Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Soner Deniz, ’’ Bu kutlu zaferle yapılan sinsi hesapları alt üst edilmiştir. Bu zaferle birlikte, Türk milletinin son ana yurdundan başka gidecek bir yeri olmadığı ve yurdumuzun ne pahasına olursa olsun korunacağı muhataplarına duyurulmuştur.  Başkomutanlık Meydan Muharebesi,  insanımızın en zor şartlarda bile tek yürek, tek millet olarak mücadele ettiğini tüm dünyaya göstermiştir. Hakkın ordusu batılı ve şer odaklarını 30 Ağustos 1922’de büyük bir yenilgiye uğratarak batılı yerle bir etmiştir’’ şeklinde konuştu.

 

MİLLİYETÇİ-ÜLKÜCÜ TÜRK GENÇLİĞİ VATANIN YILMAZ BEKÇİLERİDİR

Başkan Soner Deniz devamla ‘’Şunu herkes bilmelidir ki bu topraklarda Müslüman Türk Milletini yok etmek isteyenler her zaman hüsrana uğrayacaktır.  Nitekim kırk gün önce askeri darbe girişimi atlatarak kırk gün sonra sınır ötesi askeri operasyon düzenleyecek hiçbir devlet tarih sahnesinde görülmemiştir. Görüyoruz ki o kutlu ceddimizin tam bağımsızlık ruhu hala yaşamakta ve yaşatılmaktadır. Bu bağımsızlık aşkının ruh bulduğu Asil Türk Milleti hiçbir prangayı kabul etmeyecek ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ ruhunu yaşatmaya devam edecektir. Milliyetçi-Ülkücü Türk gençliği bu kutsal toprakların mihenk taşı olarak vatan topraklarının yılmaz bekçileri olmuştur. Ve olmaya da devam edecektir. Milletimiz bundan bir an olsun bile şüphe duymamalıdır. Devam etmekte olan ‘Fırat Kalkanı’ Operasyonunun kutlu zaferle sona ermesi kahraman Mehmetçiğin Cerablus’tan zaferle sağ salim dönmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; Başkomutanlık Meydan Muharebesi Zaferi’nin 94.yıl dönümünü içtenlikle kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kurucu kahramanları ve aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad mekanları cennet olsun’’ ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.