Antalya Ülkü Ocakları'ndan Çok Sert Tepki

Antalya Ülkü Ocakları'ndan Çok Sert Tepki

Ülkü Ocakları Antalya İl Başkanı Alperen Tuğrul Küreşoğlu, Antalya şehrimizdeki ilim yuvası olan Akdeniz Üniversitesinde Öğrenci Kolektifi ve Genç-Sen üyesi bir grup tarafından bir ülküdaşımıza bıçaklı saldırı gerçekleştirilmiştir.

Ülküdaşımız darp raporu almak için gittiği hastanede ise, sağlık kontrolüne girdiği esnada hastane önünde toplanan 80 kişilik PKK’lı grup cop, sopa ve döner bıçaklarıyla hastaneye girmeye çalışmıştır. Olaydan haberdar olan vatansever Türk Milliyetçileri, darp edilen arkadaşımıza destek olmak için hastane önünde toplandılar. Hastane önünde karşılaşan gruplar arasında ufak çaplı arbede yaşanmıştır.

Maalesef ülkemizin çeşitli üniversitelerinde bu tarz olaylar meydana gelmekte sınıflarında bulunması gereken öğrenciler, ülkücü öğrencilere saldırılarda bulunmaktadır. Bu da yetmezmiş gibi ülkücü öğrenciler, nefsi müdafaa haklarını kullanmalarından ötürü ceza almaktalar. Tüm bu örnekler bize göstermektedir ki eğitim yuvası olması gereken üniversitelerimiz terör örgütü yandaşlarının eğitim kampı haline gelmiştir.

Şunu herkes çok iyi bilmelidir ki, terör örgütünün dağdaki yapılanmasından çok daha tehlikeli gördüğümüz bu yapılara karşı kaybedecek tek bir vatan evladımız yoktur. Ülkücüler olarak, dün olduğu gibi bugün de hem üniversitelerimizde hem de ülkemizin her yerinde, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü savunmaya, bu uğurda sevdalısı olduğumuz milletimize; her türlü şiddet ortamından uzak durarak önceliğimiz eğitim hayatımızı başarıyla tamamlamış bireyler olarak hizmet etmeye var gücümüzle devam edeceğiz.

Üniversitemizde yaşanan hadiselerin yakın takipçisi olacağımızdan ve yetkililere yönelttiğimiz sorularımızın arkasını bırakmayacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Tek bir kardeşimizin kılına dâhi zarar gelmesine müsaade etmeyeceğiz ve müsaade ettirmeyeceğiz. Herkes aklını başına almalıdır NE şekilde kiminle uğraştığını kimin eğitim hayatına müdahale etmeye kalkıştığını bilmelidir kanımızla çizilen Vatan sınırları öğrenci kılıklı iki üç soysuzla yerle bir edilemeyecek bu bayrak gökten inmeyecek ve üniversiteler milliyetçilerin vatanseverlerin memleketine hizmet için çalışacakları işlerinin eğitimini vermeyi sürdürecektir.

Sorumluların hesap vermesi için her türlü hukuki yolu kullanacağız.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.