Bitlis Ülkü Ocakları İftarda Buluştu

Bitlis Ülkü Ocakları İftarda Buluştu

Bitlis Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen iftar programı, ülkücülerin birlik ve beraberliğini bir kez daha gösterdi.

Bitlis Ülkü Ocakları İl Başkanlığı olarak İl Başkanımız Sayın ERSİN KURT'un düzenlediği Geleneksel Ülkücü şehitler iftar sofrası proğramımız tüm il ve ilçe ocaklarımızın katılımıyla gerçekleştirildi.

Bitlis İl Başkanımız Sayın ERSİN KURT sözlerine “Cenab-ı Allah’ın Kur’an-ı Kerim’de ismini zikrettiği tek ay olan Ramazan, bir kez daha kavuşma fırsatını yakaladığımız mübarek bir aydır. Bu ay müslümanların kavuşmayı en çok arzu ettiği bir aydır. Zira bu ay müjdelerle doludur. Hiç bir aya nasip olmayan oruç bu aydadır. Hiç bir aya nasip olamayan Kadir gecesi bu ayın içindedir. Bin aydan hayırlı olma gibi bir faziletin sahibidir. Hakkı batıldan ayıran, iyiyi kötüden ayırt eden, yer yüzünün en son ilahi mesajı Kur’an-ı Kerim kendisinde indirilen bir aydır. Teravih namazının sadece kendisinde kılındığı tek aydır. Cennetin kapılarının sonuna kadar açıldığı, Şeytan’ın zincirlendiği tek aydır Ramazan. Cehennemin kapılarının kilitlendiği bir aydır. Dolayısıyla faziletlerle dolu olan bu aya kavuşmayı arzu etmeyen akıl için ne söylenebilir? Evvelinden sonuna kadar mü’minin kurtuluşa ermesinin fırsatları ile dolu olan bu ay kimin işine gelmez? Bu ay sevgilidir. Bu ay rahmet pınarlarının çağladığı bir çağlayanlar diyarıdır. Bereketin ve faziletin eksilmeyen, yudumladıkça çoğalan deryasıdır. “ diyerek son verdi.

3-030.jpg1-027.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.