Bursa Ülkü Ocakları'ndan Türkmenlere Yardım

Bursa Ülkü Ocakları'ndan Türkmenlere Yardım

Halep, Musul ve Kerkük’te yaşayan Türkmenlerin sıkıntılarına kayıtsız kalmayan Ülkü Ocakları Bursa İl Başkanlığı, giysi, nakdi ve gıda başlıkları altında yardım kampanyası başlattı.

Bursa Ülkü Ocakları Suriye’de devam eden iç savaşta ateş altındaki Türkmenlere yardım için kampanya başlattı. Halep, Musul ve Kerkük’te terör örgütü IŞİD’den arındırılmış bölgelerde yardıma muhtaç Türkmenlere yönelik başlatılan kampanyaya Bursalı vatandaşlar da kayıtsız kalmadı. Vatandaşlar, Şehreküstü’deki 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda kurulan yardım çadırına, gıda, giysi ve nakdi yardımlarında bulunarak, soydaşların sıkıntılarını gidermek için seferber oldu.

8. TIR OLACAK

Yardım kampanyasına ilişkin detaylar paylaşan  Ülkü Ocakları Bursa İl Başkanı Fatih Sütcü, sürekli kampanya düzenlediklerini, bu sayede yardıma muhtaç Türkmenlerin sıkıntılarını bir nebze olsun azaltmayı hedeflediklerini söyledi. Sütcü, “3 ayda bir kampanya düzenliyoruz. Bölgeye daha önce 20 TIR’lık yardım malzemesi gönderdik. Halep, Musul ve Kerkük için başlatılan yardım kampanyasında da 8. TIR’a ulaştık” dedi.

İŞ ADAMLARINA ÇAĞRI

Söz konusu kampanya için destek çağrısı yapan Sütcü, “Herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor. Soydaşlarımızın sıkıntılarını gidermek için, zorlu şartlar altında hayatlarını devam ettirmeye çalışan kardeşlerimizin için iş adamlarına, belediye başkanlarına, girişimcilere çağrı yapıyorum” diye konuştu.

GIDA İHTİYACI VAR

Bölgede en çok ihtiyacın gıda olduğunu vurgulayan Sütcü, “Parasal yardım yerine gıda yardımında bulunulması çağrısı yapıyoruz. Bölgede şuan ciddi bir gıda eksikliği var, bunun önüne geçmeliyiz” ifadelerini kullandı. Sütçü, kış mevsiminin başlamasıyla şartların daha da ağırlaştığının altını çizdi.

HERŞEY KAYITLI

Toplanan giysi, gıda ve nakdi yardımların gün sonunda tek tek kayıt altına alındığını ifade eden Sütcü, “Yardımları gün sonunda depoya götürüyoruz. Depodan TIR’lara yükleyerek bölgede irtibatlı olduğumuz kardeşlerimize gönderiyoruz” dedi.

HANGİ YARDIMLAR?

Bölgenin ihtiyacına yönelik bir yardım listesi hazırladıklarını ifade eden Sütcü, “Battaniye, sünger yatak, kışlık ayakkabı, bebek bezi, bebek maması, hasta bezi, kuru bakliyat, konserve yiyecekler, un, yağ, su ve salça malzemeleri öncelikli ihtiyaç. Bu liste dışında yardım malzemesi kabul etmiyoruz” ifadelerini kullandı.

ÜLKÜCÜLERE GÜVEN VAR

Kampanyaya katılım oranına ilişkin de değerlendirme yapan Sütcü, “Bursalı vatandaşlarımız, soydaşlarının sıkıntılarına kayıtsız kalmadı. Ayrıca Ülkü ocaklarına güven var. Yardımın doğru yerlere ulaşacağından emin olarak bize geliyorlar” diye konuştu.

 

FEDAKÂR MİLLETİZ

Türk Milletinin fedakâr olduğunu, mazluma her zaman elini uzattığını vurgulayan Sütcü, yaşadığı bir anısı paylaştı. Sütcü, “Duyarlı bir vatandaş Türkmenlere yönelik düzenlenen bir yardım kampanyasına takım elbisesini vererek destek olmuştu. Bölgede takım elbisesinden daha çok gıda ihtiyacı var ama bu durum Milletimizin fedakârlığını bir kez daha ortaya koydu” ifadelerini kullandı.

SOYUMUZU DÜŞÜNÜYORUZ

Sütcü, bölgedeki Türkmenlerin sıkıntılarına ilişkin de konuştu, dikkat çeken mesajlar verdi. Sütçü, “Biz bu yardımları yapmak zorundayız. Vatanın bekasını, soyumuzun bekasını düşünüyoruz. Kardeşlerimizin her zaman yanında olacağız” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.