Bursa Yavuzselim Ülkü Ocaklarından Türk Dünyası Nevruz Şenlikleri

Bursa Yavuzselim Ülkü Ocaklarından Türk Dünyası Nevruz Şenlikleri

Bursa Yavuzselim Ülkü Ocakları Başkanı Kadir ACAR ve Yönetimi Türk Dünyası Nevruz Şenlikleri Programı düzenlediler.

Program akışında Ocak Binası Önünden Mehter eşliğinde yürümeye başlandı. Şölen alanına mehteran ekibinin gösterisi bittikten sonra Yavuzselim Ülkü Ocakları Başkanı Kadir ACAR konuşması ile şöleni başlattı. Ardından Ülkü Ocakları Bursa Ülkü Ocakları Başkanı Kasım GÜLER konuşmasını yaptı. Program akışında Erzurum bar ekibi, çuval yarışı, ağızda yumurta taşıma oyunları oyandı. Protokol eşliğinde ateş yakıldı, demir dövüldü, yumurta kırma oyunu oynandı. Yavuzselim Ülkü Ocakları Başkanı Kadir ACAR'ın konuşması;

"Sayın Ülkü Ocakları Bursa İl Başkanım, Çok Kıymetli İlçe Ocak Başkanlarım, Milliyetçi Hareket Partimizin Değerli Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Güzide Temsilcileri, Yavuzselim Mahallemizin Saygı Değer Sakinleri ve Geleceğimizin Teminatı İçi Alev Alev  Müslüman Dışı Pırıl Pırıl Türk Olan Ülkü Ocaklı Gençlerimiz.  Düzenlemiş Olduğumuz Türk Dünyası Nevruz Şenlikleri Proğramımıza Hoş Geldiniz Sefalar Getirdiniz. Esselamun aleyküm  .

Ergenekondan Çıkışımızın 4654. Yıl Dönümünde Sizlerle Birlikte Burada Bulunmaktan Bu Kutlu Günümüze Türk Milletinin 57. Alayı Ülkü Ocakları Teşkilatı Olarak Sahip Çıkmaktan Onur ve Kıvanç Duyduğumu İfade Etmek İstiyorum.

Bugüne Kadar Geçmişte Yaşanmış Hangi Tarihe Gidersek Gidelim Denk Geleceğimiz  Yüce Türk Milletinin En Eski Bayramı Olan Nevruz Göktürk Devletinde Türklerin Ergenekondan Çıkış Destanının Bir Simgesidir.

Türk Milletinin Ergenekondan Çıkışının Yıl Dönümünü ve Baharın Gelişini Simgeleyen Nevruz Baharın Müjdecisi Muhabbetin ve Dostluğun Bir Göstergesidir.

Nevruz Gönül Coğrafyamızın Tamamında Kardeşliğin Birlik ve Beraberliğin İşaretidir.

Binlerce Yıl Önce Dünya Üzerinde Kalan Son Türkün Tekrardan Küllerinden Doğup Ordu Kurması Biz Ülkü Ocaklılara Daima İlham Olmuş, Bu Destanı Benimsemiş ve Nevruz Bayramını Her Sene Kutlamayı Görev Bilmişizdir.

Bilinmesini İsterizki Bunun Gibi Bir Destan Daha Yazmak Gerekirse Ülkü Ocakları  Ateşi Körüklemeye Demiri Eritmeye Her Zaman Hazırdır.

Körükle Ateş Yakalı Bakırdan Dağı Yıkalı Ergenekondan Çıkalı Nevruz Türkün Bayramıdır.

Türk Dünyası Nevruz Bayramımızı Kutluyor Katılımlarınızdan Dolayı Teşekkür Ediyorum.

Allahın Rahmeti ve Bereketi Üzerimize Olsun Saygılarımla Sizleri Selamlayarak Tekrardan Hoş Geldiniz Şeref Verdiniz.

Ne Mutlu Türküm Diyene."

Yavuzselim Ülkü Ocakları Başkanı Kadir ACAR ve Yönetimi daha çok faaliyetlere imzalarını atacaklarını söyleyerek şöleni halay çekerek sonlandırdılar.

 

basliksiz-1.pngbasliksiz4.pngbasliksiz-2.pngbasliksiz-5.png

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.