Edirne Ülkü Ocakları Şehidini Unutmadı !

Edirne Ülkü Ocakları Şehidini Unutmadı !

'Ülkücüleri İlimden,Bilimden ve İrfandan Ayıramayacaklar !'

Edirne Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından  18  yıl önce 19 Aralık 2000 tarihinde Ramazan günü iftar vaktine 4 -5 dakika kala, MLKP hain teröristleri tarafından Zeytinburnu Ülkü Ocakları’na düzenlenen alçakça saldırıda henüz 15 yaşında şehit olan Şükrü Sancak için Edirne Süloğlu İlçesi Büyük Gerdelli Camiinde Mevlid-i Şerif okutuldu.

'Ülkücüleri İlimden,Bilimden ve İrfandan Ayıramayacaklar !'

Edirne Ülkü Ocakları Başkanı Barış Gündoğdu , Acımız yıllar geçse de dinmeyecektir . Diyerek sözlerine şöyle devam etti ;

 Henüz ortaokul son sınıf öğrencisi olan Şükrü Sancak ağabeyimiz iftar hazırlığı yaparken dönemin terör örgütü MLKP tarafından Zeytinburnu Ülkü Ocaklarında silahlı saldırıyla ağır yaralanıyor . Kaldırıldığı Surp Pirgiç hastanesinde yapılan müdahalelere rağmen hasretini ve özlemini çektiğimiz  şehadet şerbetini içerek şehitlik mertebesine erişiyor . 

    Daha ortaokul öğrencisi olan 15 yaşındaki bir çocuğa silah doğrultacak kadar canileşen, gencecik bir fidanı solduran  bu ahlaksız zihniyetler biz Ülkücüleri ilimden, bilimden ve irfandan ayırabileceklerini mi zannediyorlar ? 

   Rahmetli Seyyid Ahmed Arvasi hazretlerinin sözünü hatırlatmak isterim ,
Tarih elbet bir gün acz içinde kıvrana kıvrana şehadete susamış bir ülkücüden daha müthiş bir silah keşfedilemeyeceğini yazmak zorunda kalacatır ' 

 

'Bizi İnandığımız Davadan Alıkoyamayacaklar'     

Gündoğdu ;   

  'Ne mutlu bizlere ki şehit olan beş bin ağabeyimizin yolundan çizgisinden ayrılmadan bu gün burada Ahde vefamızı göstererek  birlik beraberlik içerisinde toplanabildik .  Yüce Allah bizleri Şükrü Sancak ağabeylerimizin yolundan etmesin . Hainler ne yaparlarsa yapsınlar dirayetimiz tamdır Bizi inandığımız davadan alıkoyamacaklar !' diyerek sözlerine son verdi .

 

Ardından Edirne Ülkü Ocakları Başkanı Barış Gündoğdu ve Ülkü Ocakarı mensupları , Mevlid-i Şerifin akabinde pilav ayran İkramında bulunularak,başta Şükrü Sancak olmak üzere tüm Şehitler için dua edildi beraberinde Şehidin kabri ziyaret edilerek dualar eşliğinde kabri başındaki Türk Bayrağı yenilendi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.