Eskişehir Ülkü Ocakları Yılın İlk Sabah Namazı’nda Kıyama Durdu

Eskişehir Ülkü Ocakları Yılın İlk Sabah Namazı’nda Kıyama Durdu

Eskişehir Ülkü Ocakları birlik beraberlik ruhu ile geleneksel hale getirdiği yeni yılın ilk sabah namazı programını 2016′nın ilk Sabah Namazı’nda Reşadiye Camiinde saf tutarak gerçekleştirdi.

Sabah Namazı öncesi yediden yetmişe Reşadiye Camii önünde toplanan yüzlerce Ülkü Ocakları mensubu sabah namazında saf tuttu.

Sabah Namazı sonrasında Eskişehir Ülkü Ocakları tarafından programa katılan gönüldaşlarımıza çorba ve çay ikram edildi.

Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanı Engin Şahan yaptığı açıklamasında: “Ülkücüler İslam ahlakının ve Türk töresinin gereğince her türlü ahlaksızlığın ve yozlaşmanın tavan yaptığı vakitlere tavrını koyuyor ve yine âlemlerin Rabbinin huzurunda kıyama duruyor. Gönüldaşlarımız, ülküdaşlarımız ve birçok vatandaşımız zor hava şartlarına rağmen erken saatlerde Reşadiye camiinde aynı safta huzur’da olmaya davet ettik. Allah cc razı olsun yüzlerce ülküdaşımız /vatandaşımız Reşadiye’ye adeta akın etti. Bu bir samimiyettir. Bu bir dava aşkı sevgisidir. Çünkü Türk Milleti Noel Baba’nın değil, Dede Korkut’un torunlarıdır. Bizim yolumuz, töremiz bellidir. İki Cihan Serveri Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) şöyle buyurmaktadır. “Kim bir topluluğa benzerse onlardan olur. “Kim bir topluluğun karartısına katılır, kalabalığını artırırsa o onlardandır” Hadis-i Şerifler olaya bakış açımızı ve düşünmemiz gerekenleri açıkça ortaya koymaktadır.2015 yılının son saatlerinden, yeni yılın ilk saatlerine kadar çeşitli programlar gerçekleştirdik. Şu anda buradayız. Davetimize icabet eden tüm teşkilat üyelerimize canı gönülden teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.