İnegöl Ülkü Ocakları'dan "Hocalı Katliamı"Açıklaması

İnegöl Ülkü Ocakları'dan "Hocalı Katliamı"Açıklaması

İnegöl Ülkü Ocakları Başkanı Yücel Erim Hocalı Katliamı ile ilgili basın açıklaması yaptı

İnegöl Ülkü Ocakları Başkanı Yücel Erim Açıklaması

Bugün bile duyduğumuzda içimizde aynı acıyı aynı hüznü yaşatan kanlı katliam olarak bilinen, bundan tam 24 yıl evvel 26 Şubat 1992 tarihinde yaşanan olay Türk toprağı Dağlık Karabağ Bölgesinin Hocalı kasabasında yaşandığı için tarihte 'Hocalı Katliamı' olarak adlandırılır, sahnelenen bu Ermeni vahşeti 21’nci asrın en büyük acısı, nefreti, felaketi ve insanlık ayıbı olarak tarihe geçmiştir.

Aralık 1991'de Hankendi çevresinde yerleşen ve Azerilerin yaşadığı Kerkicahan kasabasının alınmasından sonra, Hocalı kasabası tamamen Ermeni ablukasında kalmıştır. 30 Ekim'den itibaren karayoluyla ulaşım kapanmış ve tek ulaşım vasıtası olarak helikopter kalmıştı. 20 Kasım 1991'de Hocavend semalarında Mi-8 helikopterin Ermeni kuvvetler tarafından vurulmasından sonra, hava ulaşımı da kesilmişti. İşgalden önce 1991-1992 kış aylarında Hocalı sürekli olarak bombalanmıştır. Hocalı kasabasında 600’ü aşkın soydaşımız ermeni terör örgütleri ve çeteler tarafından canice ve haince öldürüldü, yüzlercesi yaralandı ve binlerce kardeşimiz rehin alındı her türlü işkence ve zulme tabi tutuldu.

Zulüm gören Müslüman ise hele bir de Türk ise, bütün vicdanlar sağırlaşıyor, bütün gözler körleşiyor ve bütün idrakler kararıyor. Ama şairin dediği gibi bir gerçeği unutuyorlar:

Onlar sanıyorlar ki, biz sussak mesele kalmayacak.

Hâlbuki,

biz sussak tarih susmayacak

Tarih sussa, hakikat susmayacak

Onlar sanıyorlar ki; bizden kurtulsalar mesele kalmayacak

Hâlbuki

bizden kurtulsalar vicdan azabından kurtulamayacaklar

Vicdan azabından kurtulsalar tarihin azabından kurtulamayacaklar

Tarihin azabından kurtulsalar, Tanrı’nın gazabından kurtulamayacaklar!

İnegöl Ülkü Ocakları neferleri hiçbir zaman soydaşlarımıza şeref yoksunları tarafından hayâsızca yapılan bu katliam karşısında susmayacaktır.Unutmasınlar ki aziz milletimiz “Soydaşlarımızın ırzına, namusuna, şerefine, hayat ve varlık haklarına kast etmeye cüret eden Ermenileri lanetle ve nefretle hatırlayacaktır.” Bu vesile ile katledilen bütün soydaşlarımızı rahmetle anıyoruz.

 

Yücel ERİM

İnegöÜlkü Ocakları

Egitim Ve Kültür Vakfı Başkanı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.