İNEGÖL ÜLKÜ OCAKLARI'NDAN YUSUF İMAMOĞLU AÇIKLAMASI

İNEGÖL ÜLKÜ OCAKLARI'NDAN YUSUF İMAMOĞLU AÇIKLAMASI

İnegöl’ün yetiştirmiş olduğu bu vatan için gözlerini kırpmadan şehadet şerbeti içen Yusuf İMAMOĞLU,Bulgaristan göçmeni bir ailenin çocuğuydu. Ailece Bursa'nın İnegöl ilçesinde oturuyor, İstanbul Edebiyat Fakültesi Coğrafya bölümü son sınıfta okuyordu.

Fakülteye sokulmayan Ülkücü Yüksek Öğretmen Okulu öğrencilerinin karnelerini imzalatmak üzere okuluna gittiğinde komünist, anarşistlerin öncülüğünü yaptığı silahlı grubun yaylım ateşine maruz kalarak ağır yaralandı. 


Okulun dışında gruplar halinde toplanan komünist militanlar, ambulansı içeri sokmadıkları için hastahaneye zamanında götürülemeyerek kan kaybından şehit düştü.
Şehit olduğu zaman cebinden 35 kuruş para çıkmış ve otopsi sırasında da üç gündür hiç bir şey yememiş olduğu tesbit edilmiştir.Ülkücü hareketin başı sagolsun unutursak kanımız kurusun.Dün İstanbul Vezneciler’de polis aracımıza yapılan saldırıda kaybettiğimiz 11 kardeşimiz ve bugün Mardin Midyat Emniyet Müdürlüğüne düzenlenen bomba yüklü araç saldırısında 5 tane vatan evlatımızı kaybetmenin hüzününü yaşıyoruz.Şu mübarek Ramazan ayı hürmetine şehadete eren kardeşlerimizin mekanları cennet olsun.İnegöl Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak her zaman terörün ve terörle beslenenlerin karşısında her zaman dik duracağız hainleri sevindirmeyeceğiz.

Minnetle, niyazla, duayla andığımız Ülkücü Şehidimiz ve Şehitlerimizin her biri bizim inanç ve ilham kaynağımızdır. Bu duygu ve düşüncelerle, en

başta Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey olmak üzere, Türk milletinin varlığı ve devamlılığı için;

Hakk'a ulaşan tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum.Kabirleri nur, mekânları cennet, ruhları şad olsun.


Yücel ERİM
İNEGÖL ÜLKÜ OCAKLARI

EĞİTİM ve KÜLTÜR VAKFI BAŞKANI

Kaynak:ÜlkücüMedya

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.