İNEGÖL'LÜ ÜLKÜCÜ ASENALAR İFTARDA BULUŞTU

İNEGÖL'LÜ ÜLKÜCÜ ASENALAR İFTARDA BULUŞTU

İnegöl Ülkü Ocakları Bayanlar Birimi Teşkilatı, Ramazan ayı nedeniyle düzenlenen “Birlik ve Beraberlik İftar Yemeği” programında bir araya geldi.

İnegöl Ülkü Ocakları Bayanlar Birimi Yöneticileri ve Teşkilat üyelerine iftar yemeği verdi. Nuri Doğrul Caddesi’ndeki İnegöl Ülkü Ocakları binasının terasında verilen iftar yemeğine MHP İnegöl İlçe Başkanlığı Kadın Kolları Üyeleri, İnegöl Ertuğrulgazi Kültür ve Yaşatma Derneği Kadın Gençlik Kolları Başkanı Özlem ALKAN ve Teşkilatı, İnegöl Ülkü Ocakları Bayanlar Birimi Yöneticileri ve Teşkilat üyeleri katıldı.


Dualarla iftar yapan misafirlere hitaben bir konuşma gerçekleştiren İnegöl Ülkü Ocakları Bayanlar Birimi Başkanı Burçak SERTELLİ, “Mübarek Ramazan ayı, milletimizin iftihar edilecek hasletlerinin daha fazla ortaya çıktığı bir zamana işaret etmektedir. Yardımlaşmanın, dayanışmanın, cömertliğin, şefkatin ve merhametin ete kemiğe bürünmesi özellikle bu rahmet ayında gerçekleşmektedir. Yüce dinimizin güzelliklerine erişebilmek ve nefsin saldırılarından sıyrılabilmek bu ayın sunduğu kutsal mesajlara vakıf olmakla mümkündür. İftar sofralarının etrafında inşa edilen manevi köprülerle; kalplerimize huzur, yüreklerimize sıcaklık ve bakışlarımıza umut hâkim olur.” dedi.

inegol-ulkucu-ocaklari22.jpg

Konuşmasında son zamanlarda yaşanan terör olaylarına da vurgu yapan SERTELLİ;

“Ne var ki, bu Ramazan ayını zehirlemeye çalışan ve Türkiye’yi iç kanamanın eşiğine kadar getiren malum bölücü mihrakların hain eylemlerine hep birlikte şahit oluyoruz. Her gün bir vatan beldesinde bayrağa sarılı aziz şehitlerimizi ebediyete uğurluyoruz. Her gün acılarla yanıyoruz ve terörün iğrenç yüzüyle sarsılıyoruz. Anadolu’nun her köşesinden feryatlar yükseliyor, çığlıklar arşa ulaşıyor. Evlere ateş düşüyor; analar, bacılar, gelinler, evlatlar ağıtlar yakıyor. Eşkıya dağlarda, şehirlerde, belediyelerde ve Meclis koridorlarında Türk milletiyle ilgili hain planlarını icra etmekle meşguldür. pkk açılımıyla Türkiye’nin içine düştüğü bölücülük tuzağı, milletimizi kapana kıstırmıştır. Güzel şeyler olacak diye çıkılan yolda, rezaletler ve iğrençlikler peşi sıra yaşanmaktadır. Üstelik ‘umutluyum’ sözünden, ‘bıçak kemiğe dayanmıştır’ sözüne göz göre göre gelindiği de meydandadır. Bu mübarek gece de bir olmanın verdiği kuvveti tüm ekibim ile yaşadık. Başta İnegöl Ülkü Ocakları Başkanı Sayın Yücel ERİM'e, canla başla çalışan yürekleri yiğit, bir o kadar güzel Asena'larıma çok teşekkür ederim. Cümlesinden Rabbim razı gelsin. ALLAH, birliğimizi ve bütünlüğümüzü bozmaya çalışanlara fırsat vermesin Türk milletini korusun ve yüceltsin.” dedi.

inegol-ulkucu-ocaklari11.jpg

Bayanlar Birimi Başkanı Burçak SERTELLİ, Ülkü Ocaklarının asil ruhunun, “Birlik ve Beraberlik” içinde bir bütün olarak bölünmeden ve bir sofrayı paylaşmaktan geldiğini belirterek iftara katılan Teşkilat üyelerine teşekkür ettikten sonra, program son buldu.

Kaynak:ÜlkücüMedya

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.